İYİ Parti 2. Olağanüstü Kurultay Sloganı belli oldu

İYİ partide kurultaya yönelik çalışmaların sağlıklı yürütmesi amacıyla oluşturulan teknik komisyonun çalışmalarında sona gelindi.

İYİ Parti  2. Olağanüstü Kurultay  Sloganı belli oldu

İYİ Parti'nin 12 Ağustos'taki 2. Olağanüstü Kurultayı, ATO Congresium'da yapılacak ve Genel Başkan Meral Akşener'in tek aday gösterileceği kurultayın ana sloganını "Daha yeni başlıyoruz" olarak belirledi.

Kurultayda, parti ve ülke içinde demokrasi vurgusu yapılacak. "Kurultay yapmamak için direnenler" ile tereddütsüz kurultay toplayan İYİ Parti'nin farkına dikkat çekilecek.

Kurultayda, aynı zamanda hükümetin yanlışlarına işaret edilecek ve yapılması gerekenler anlatılacak.

1124 DELEGE OY KULLANACAK

Genel Başkan ve parti organlarının seçileceği kurultayda 1124 delege oy kullanacak.  Kurultayda genel başkan seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan Genel İdare Kurulu (GİK) ile 10 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek.

Parti kulislerinde GİK ve MDK'de köklü değişiklikler olacağı konuşuluyor.  Kurultayın yapılacağı salonunun düzenlemesinde partinin renkleri mavi ve sarı hakim olacak.

Bu arada kurultaya ilişkin davetiyeler delegelere ulaşırken, şehir dışından gelen delegeler için otel rezervasyonları yapıldı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükran Günay
Şükran Günay - 3 yıl Önce

Meral Akşener genle başkan olmazssa İYİ PARTİ başlamadan biter.

ne değişti.
ne değişti. - 3 yıl Önce

abla bence evine dön Türkiye'de siyaset çelik gibi sabır isteyen bir iş ve maalesef o sizde yok

kağan
kağan @ne değişti. - 3 yıl Önce

ahmet türkü çıkarıp selahattin demirtaşı cumhurbaşkanı adayı yapıp terörist diyenler sizler susun. Bana göre ahmet türkte selahattin demirtaşta terörüst