İyi Parti Balıkesir Milletvekili Ok “İyi Parti'nin, a, b, c formülleriyle, kaybedecek zamanı yok, iktidara yürüyoruz”

banner155

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İyi Parti'nin, a, b, c formülleriyle, barajlarla, ittifaklarla kaybedecek zamanı olmadığını belirterek, iktidara yürüdüklerini söyledi.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili Ok “İyi Parti'nin, a, b, c formülleriyle, kaybedecek zamanı yok, iktidara yürüyoruz”
banner170

Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin "çok kötü yönetildiğini" öne sürdü.

Bank Asya'nın önünden geçen kamu çalışanlarının, emeklinin, küçük esnafın ya ihraç edildiğini ya da hapiste olduğunu ileri süren Ok, "Ancak AK Parti yandaşları söz konusu olunca bırakın cezalandırmayı tam tersine terfi ettiriliyor." ifadesini kullandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun 17-25 Aralık'tan önce Bank Asya'dan kredi çektiğini, kredi çekerken ipotek olarak gösterdiği gayrimenkulün terkininin bu yıl 14 Haziran'da yapıldığını belirten Ok, "Kafaoğlu, terör örgütü üyeliği şartlarından birisini üzerinde taşıdığı halde nasıl belediye başkanı yapıldı?" diye sordu.

Ok, Balıkesir'de bir başka belediye başkanının çocuğunun da 15 Temmuz arefesinde FETÖ okullarının birinden mezun olduğunu ve bu belediye başkanıyla ilgili de işlem yapılmadığını bildirdi. Ok, bu konuyla ilgili ellerinde belge olduğunu, bu konuda açıklama beklediklerini dile getirdi.

Ok, "Yargının, hukukun, adaletin olmadığı yerde güven olmaz. Güvenin olmadığı yerde ekonomi sonbahar yaprağı gibi sallanır. Bunun bedelini de Türk milleti ödemektedir." ifadesini kullandı.

-"Resmen ve alenin bizleri tehdit ediyor"

Bir gazetecinin, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ittifak modellerine ilişkin teklifleri oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Ok, şu yanıtı verdi: 

"Bunları gülerek, üzülerek izliyoruz. İyi Parti açısından bunların değerlendirilecek bir yanı yok. Bunların Türk miletine faydası yok. Onların insanlığa yakışmayan sözlerine rağmen, onlara en ufak olumsuz söz söylemeyeceğiz. Türkiye'nin gündemi işsizlik, adalet, çökmüş eğitim sistemi. İyi Parti'nin a, b, c formülleriyle, barajlarla, ittifaklarla kaybedecek zamanı yoktur. Biz iktidara yürüyoruz."

Ok, Bahçeli'nin "Hesabımız acıklı olacak." sözlerinin hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti: 

"Resmen ve alenen bizleri tehdit ediyor. Ama biz bu millete hizmet için yola çıktık, geri dönüşü yok. Bunlara aldırış etmiyoruz. Bahçeli'nin bu sözleri hukuk devletinde asla söylenmemesi gereken sözlerdir. Talihsizlik, kendisine yakıştıramıyorum. Bizim kötü söz söyleyenlerle bir işimiz yok."
 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151