İyi Parti'den 12 İstifa

banner155

Muğla'da, İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem'in de aralarında bulunduğu 12 kişi, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminde başarısız olunduğunu öne sürerek, partiden istifa etti.

İyi Parti'den 12 İstifa
banner170

İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem, İl Disiplin Kurulu Başkanı Gülcan Gecegider Çeçen, yönetim kurulu üyesi Ali Sami Arlı ile ilçe yönetim kurulu üyeleri Haydar Elgin, Meltem Şengül Topal, Selami Günay, Zümrüt Dinçer, Meltem Dereli, Yeliz Gökova, Mehmet Kalfat, Bilal Ergül ve Dilek Akman ortak yazılı açıklama yaparak, parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"İyi niyetle çıktığımız bu siyasi süreçte, biat kültürünü yıkıp herkesin düşüncesini ifade edebildiği bir siyasi ortam hazırlamak için bu yola çıktık. Ama zamanla gördüğümüz parti içi demokrasi ve parti disiplininin kalmadığı, genel merkez yönetiminin ve Muğla il yönetiminin birkaç kişinin 'Ben yaptım oldu' zihniyetiyle hareket ederek kişisel davranışlar sergilediği, ön yargılı ve peşin hükümlü olarak hareket edildiği, hoşgörü, karşılıklı sevgi ve saygının kalmadığı yerde başarıdan söz edilemeyeceği bilinmelidir. Seçim öncesi başlayan parti yöneticilerinin davranışlarını görmezden gelip, seçim öncesi partiye zarar vermemek ve şahsi amaçları için burada bulunmuşlar izlenimi vermemek için istifa sürecimizi seçim sonrasına bıraktık. Başarısız bir seçim sonucundan sonra, hala daha siyasi özeleştiri yapılmayıp, 'Biz seçimde başarılı olduk' diyebilen bir parti yönetim anlayışı ile karşı karşıya kaldık. Parti yönetim kademesinde gördüğümüz, parti kurulmadan, herkesin siyasi hesaplar içine girdiğidir. Nitekim bunun sonucu da, 'Yüzde 51 ile cumhurbaşkanı olacağım' diye çıkılan bu yolda, Türkiye genelinde milletvekilliği listelerinde, 'Bazı kişilere diyet borcu ödenecek' diye, bir sürü hata yapılıp, yüzde 7 oranında kalınmasıdır. Bizlere seçim öncesi, 'koltuk sevdalısı' diyenler şu an da 'Yüzde 7 oy oranıyla başarılıyız' deyip koltuğa yapışmak için elinden geleni yapmaktadırlar. Sanki bu millet matematik bilmiyor. Parti yöneticileri vatandaşın aklıyla dalga geçer hale gelmiştir. Burada kimse başarıdan söz edip halkı kandırmasın. Ortada başarısız bir seçim sonucu ve başarısızlığa uğramış parti yönetimi vardır. Tüm bu nedenlerle bu siyasi oluşumun geleceğinin olmadığını ve hala daha  az olsun bizim olsun siyasi anlayışının ve biat kültürünün devam ettiği, bu yerde bulunmamızın doğru olmadığı düşüncesiyle İYİ Parti üyeliğinden istifa ediyoruz."

Öte yandan İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmiş, genel merkez tarafından sıralamaya konulmamıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büyük Osmanlı
Büyük Osmanlı - 8 ay Önce

Konuşmaya gelince kimse mangalda kül bırakmıyor. Gerekirse, görev verilirse partide çaycılık bile yaparım diyen tipler, istekleri yerine gelmeyince, başarısızlığı bahane edip partiyi terk ediyorlar. Güle güle

KOÇ
KOÇ - 8 ay Önce

GÜLE GÜLE KUZUM YARAMASIN BİZE

OSMAN KARAARSLAN
OSMAN KARAARSLAN - 8 ay Önce

AKŞENER BAŞKAN OLAYDI NE HALT EDECEKLERDİ?

METIN KARACA - ALMANYA
METIN KARACA - ALMANYA - 8 ay Önce

Sayin Bayanlar ve Baylar ben bu Partinin Üyesi değilim amma yurt dışından daha sansursuz izle mektup imkąnımiz oldu ve olup biteni Çok rahat izliyoruz. Iyi partiye ve o yolaldik.mevlam çikanların nasıl Tuzaklarla ve iftiralarla karşı karşıya geldiklerinde biz iyi gördük. Ve ben
8 ay içinde en az imkãnlarla bu başarıya ulaşara TBMM Gurup kurarak Seçmeni Temsilen göreve başlıyacaklar. Umarız farlı olurlar ve başarılar diliyoruz. Ha eğer meydanda söylediklerinin tersini yaparlarsa seçen seçmenin Ahı yerde kalmaz. Mevĺãm iyi iseler korusun ve Yüceltsin yoksa Allah'a havale ediyoruz. Such lisan etdiysek afola

Şaban Özcan
Şaban Özcan - 8 ay Önce

TÜRKİYE de diğer partiler milletvekilliği aday belirlemede çok demokratik davrandı da bizim mi haberimiz olmadı.. Güle ! Güle !

I iznikli
I iznikli - 8 ay Önce

Bunlar mama kokusu olmadigini farkedenler. Mama kokusu mhp. De var. Oraya gitsinler.

Yılmaz Yılmaz
Yılmaz Yılmaz - 8 ay Önce

İyi Parti aldığı oyun %70'ini Demokrat Milliyetçi ve Muhafazakar görüşlü seçmenden almıştır.Bu seçmeni temsil etmeyen idarecilerin istifalarını normal buluyorum.

Bozkurt ahmet
Bozkurt ahmet - 8 ay Önce

Mücadele biterse heves biterse ne yapicaz. Çay koyup tekrar başlıyoruz.


SIRADAKİ HABER

banner151