İYİ Parti'den çok konuşulacak HDP açıklaması!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Gürkan Çakıroğlu, Millet İttifakı’nın meclis çoğunluğunu sağlayabilmesi için HDP’nin barajı geçmesi gerektiğini dile getirdi.

İYİ Parti'den çok konuşulacak HDP açıklaması!
banner170

Türkiye 24 Haziran seçimlerine odaklanırken, İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Gürkan Çakıroğlu'ndan çok konuşulacak bir açıklama geldi.

24 Haziran seçimlerinde kilit partinin HDP ve seçmenleri olduğunu söyleyen Çakıroğlu, Millet İttifakı’nın meclis çoğunluğunu sağlayabilmesi için HDP’nin barajı geçmesi gerektiğini dile getirdi.

Çakıroğlu, HDP’nin seçim sonucunu belirleyecek en kritik parti olduğunu ifade etti. Çakıroğlu, “Hem milletvekili hem de cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının neticesini belirleyecek olan kilit parti HDP ve onun seçmenleri olacaktır. Eğer HDP barajı geçerse meclisteki çoğunluğu Millet İttifakı sağlayacak; aksi durumda ise Cumhur İttifakı çoğunluk olacaktır. Somut değerlendirmeler bunu göstermektedir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Demir
Ali Demir - 11 ay Önce

Böyle kritik konularda ilçe başkan yardımcısına laf düşmez. HDP millet ittifakında değil. Millet ittifakı değil muhalefet demesi gerekirdi.

Büyük Osmanlı
Büyük Osmanlı - 11 ay Önce

Eğer hdp,yi Millet ittifakının içinde görüyorsan sana yazıklar olsun.

ZAZA
ZAZA - 11 ay Önce

HARAKİRİ

Hakan.
Hakan. - 11 ay Önce

Katiliyorum

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151