İYİ Parti'den Halaçoğlu'na ilişkin açıklama

İYİ Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan Yusuf Halaçoğlu'nun milletvekili listesinde yer almaması siyasi kulislerde şaşkınlık yaratmıştı.

İYİ Parti'den Halaçoğlu'na  ilişkin açıklama
banner170

Konuya ilişkin İYİ Parti'den açıklama geldi.Lütfi Türkkan, Halaçoğlu’nun neden listede olmadığını "Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük.Kendisi de İzmir’den aday olmak istedi" sözleriyle açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Türkkan, Halaçoğlu’nun neden listede olmadığını Sözcü gazetesine açıkladı.

Türkkan yaptığı açıklamada, Halaçoğlu’na Kayseri 1. sıranın teklif edildiğini, ancak kendisinin kabul etmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu; “Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük.Kendisi de İzmir’den aday olmak istediğini, oraya yerleşmek istediğini ifade etti.

 Ancak Genel Başkan Yardımcılarımızın İzmir’de liste başı adayı olmaları nedeniyle Kayseri konusunda aday olmasının uygun olabileceği ifade edildi. Kendisi de Kayseri’den aday olmak istemediğini söyleyince maalesef listemizde yer alamadı.”

 EŞİ NEDENİYLE İZMİR YA DA ANKARA İSTEMİŞTİ

MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçtiğinde araştırma görevlisi olan eşinin Ankara'dan İzmir'e tayin edildiğini ve 2 küçük çocuğuyla kendisinin tek başına ilgilenmek zorunda kaldığını belirten Halaçoğlu, "Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim." demişti. Ancak partisinden yeniden Kayseri cevabı alan Halaçoğlu, Kayseri'yi kabul etmediğini söyledi.

 HALAÇOĞLU: KIRGINIM

Halaçoğlu kırgınlığını ise şöyle dile getirmişti: "İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım."

 MHP'den istifa ederek, İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren partinin Genel Başkanı Meral Akşener'in yanında saf tutan Yusuf Halaçoğlu, İYİ Parti'nin Meclis'teki 5 milletvekilinden biriydi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil yüknü
adil yüknü - 11 ay Önce

yusuf hoca tüm ülkeye mal olmuş bir kişidir istediği yerden aday yapılsaydı kıyametmi kopardı halka maaal olmuş sevilen sayılan bilge bir insanı kırmak hiç hoş değil yanlış yapmışınız

Reis
Reis - 11 ay Önce

Yusuf Hoca sonuna kadar haklı.Ne demek kendisine İzmirden yer bulamamak.Bu partiyi kurarken Meral Akşenerin en büyük yardımcısı oldu.Meclistede İyi partinin sesini duyurmak için var gücüle çalıştı çabaladı.Ümit Özdağla Yusuf Halaçoğlu partinin en büyük değerleridir.Lütfen bu değerlere güce sahip çıkınız.Yoksa parti 24 haziranda olası kötü tabloda dağılıp gider.Yusuf Halaçoğlu Özcan Yeniçeri Taylan Yıldız Osman Ertürk Özel parti için birer kayıptır.

Cevat Kelle
Cevat Kelle - 11 ay Önce

Yapılan hiç hoş değil. Madem öyle İzmir 2. sıraya koysalarmış.

Hasan Kaya
Hasan Kaya - 11 ay Önce

Yusuf Hallacoglu nu fena harcamissiniz ve çok yazık olmuş.

Mehmet özkan
Mehmet özkan - 11 ay Önce

Keşke kayseriyi kabul etseydi

Ibrahim kılıç
Ibrahim kılıç - 11 ay Önce

Sayın yusuf halacoglu hocamıza yapılmaması gereken bir hareket iyi parti olarak harcadı nız iyi parti ye de yakışmadı.. bizlerde yusuf hocamın yanında yer ali caz bizler de iyi parti den yollarimizi ayırıyoruz.. iyi parti ye de bol şans lar..

Gonul given
Gonul given - 11 ay Önce

Sn Halacoglunu severim ancak bu durumda haksiz goruyorum kesje memleketinden aday olsaydi iyi olurdu diye dusunuyorum

Arslan
Arslan - 11 ay Önce

O zaman gereği yapılsa idi. Daha ilk gunden bu vefasızlik değil mi? Hallaçoglu hica cefasıni çeķmiş layıkı bu değil. Telafi edilmelidir.


SIRADAKİ HABER

banner176

banner151