İYİ Parti'den 'seçimlere giremeyecek' diyenlere cevap!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 26 Ağustos'ta erken seçime gidelim açıklamasından sonra İyi Parti'nin bu seçimlere giremeyeceği iddia edildi.

banner311

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ, 26 Ağustos'ta erken yapılırsa İyi Parti seçimlere giremeyecek iddialarına cevap verdi. 

Özdağ, "26 Ağustos'ta bir seçim olması durumunda İyi Parti bu seçimlere muhakkak yer alacak, göreceksiniz ki seçimlerden de galip olarak çıkacaktır. Bizim bu konuda hiçbir şüphemiz yok" dedi.

Özdağ, seçimlere katılacaklarını ve kazanacaklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:

İyi Parti bu seçimlere katılacak, İyi Parti bu seçimleri kazanacak. Bizim başka bir planımız yok. Başkalarının başka bir planı varsa bu Türkiye'de bir darbe olmuş demektir. Buna da müsade etmeyiz.

Öte yandan CHP'li Özel'in iddialarına cevap veren İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray yaptığı açıklamada seçime katılabilmek için gerekli şartları karşıladıklarını söyledi.

Çıray yaptığı açıklamada ilk olağan kongrelerini 10 Aralık 2017'de yaptıklarını, dolayısıyla 6 aydan fazla süre geçtiğini söyledi. Seçime katılabilmek için 41 ilde teşkilatlanma şartını da karşıladıklarını belirten Çıray, 65 ilde kongrelerinin tamamlandığını söyledi. Çıray ayrıca 1. Olağanüstü Kongrelerini de 1 Nisan 2018'de yaptıklarını hatırlattı. Çıray, seçimin 26 Ağustos'ta yapılması durumunda seçime katılabileceklerini kaydetti.

ÖZEL: "İYİ PARTİ'DEN KORKAN BAHÇELİ"

İYİ Parti'nin seçimlere katılamayacağını öne süren Özel, "Seçim kanunu diyor ki, bir partinin seçime girebilmesi için en az 41 ilde örgütlenmiş olması lazım. Daha sonra büyük kurultayını yapmış olması lazım. Ve büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül'de dolduruyor. Seçimler 26 Ağustos'ta gerçekleşirse İYİ Parti seçime katılamaz. Devlet Bahçeli 'Biz İYİ Parti olmadan seçime girmek istiyoruz' diyor. 1 Nisan'da kurulan bir partiden korkan Devlet Bahçeli ve kadrosu 26 Ağustos'a seçimi çekmek istemiştir" demişti.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 18:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
barracuda 27
barracuda 27 - 3 yıl Önce

65 yaşındayım ömrümde MHP den başka partiye oy vermedim aşağı yukarı aile efradımda aynı ancak MHP nin hiç bukadar çirkefleştiği olmadı kendi menfaatı için hileye başvurmak ne müslümanlığa ne ülkücülüğe yakışır iyice kendilerini nefret partisi haline getiriyorlar Utanıyorum şahsen

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 yıl Önce

İYİ PATİDEN AMERİKA,İNGİLTERE,İSRAİL YAHUDİ LOBİSİ VE AVRUPA ÜLKELERİ KORKUYOR.ÇÜNKÜ BUNLAR GİBİ YANİ AKP,BAHCELİ GİBİ BİAT ETMİYEÇEKLER...KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK.İYİ PARTİ HER TÜRLÜ İKDİDAR OLAÇAKTIR..

RKB
RKB - 3 yıl Önce

50 yıllık MHP liyedim ama iyi partiye geçtim ve MHP nin bu kadar çamura batırılacağını düşünemezdim.

Eralp koca
Eralp koca - 3 yıl Önce

İyi partinin seçime girmesine yasal bir engel yok. Çünkü yasada il ve ilçe teçkilatlarının Türkiye genelinde 41 teçkilatlanması ve bunun üzerinden 6 ay geçmesi yeterli. Büyük kurultayın üzerinden 6 ay feçmesine gerek yok. Siyasi partiler yasasının 36. Maddesi çok açık. Selam ve sevgiler...

Mehmet Berber
Mehmet Berber - 3 yıl Önce

Devlet Bey ne derse o
Devlet Devlet Beyle Devletleşti