İYİ Parti'den Son Dakika Seçim İttifakı ve Adaylık açıklaması

İYİ Parti Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim ittifakı konularında açıklama yapıldı.

İYİ Parti'den Son Dakika Seçim İttifakı ve Adaylık açıklaması

İYİ Parti Genel Merkezi yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Cumhurbaşkanı adaylarının Meral Akşener olduğunu bir kez daha yeniledi.

Bu açıklamayla bazı basın-yayın organlarında iddia edilen İYİ Parti'nin Abdullah Gül'ü aday göstereceği yolundaki haberler yayınlanmış oldu.

Partiden yapılan açıklamada, olağanüstü kongrenin yapıldığı 1 Nisan 2018 tarihine dikkat çekerek "Biz bu konudaki duruşumuzu 1 Nisan 2018 tarihinde net ve hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın açıklamıştık.Bunu tekrarlıyoruz; Sayın Meral Akşener her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Milletimiz bizden bunu açık ve net olarak beklemektedir." ifadeleri kullanıldı.

İşte o açıklama;

Ülke gündemindeki son siyasal gelişmeler neticesinde milletimizin, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim ittifakı konularında İYİ Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in tavrının ne olacağı konusunda yoğun bir beklentisi olduğu görülmektedir.

Bu nedenle kamuoyuna bir açıklama zorunluluğu doğmuştur.

25 Ekim 2017’de kurmuş olduğumuz İYİ Parti, halkımızın büyük teveccühü ile karşılanmıştır. Uzun süredir idari ve yargı tuzaklarıyla mücadele etmiş olan bu siyasal hareket, seçime doğru tekrar büyük bir hileyle karşılaşmış ve seçim dışı bırakılmak istenmiştir.

Bu engeli aşma çabamızda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gösterdiği demokratik tavra teşekkür ederiz.

Elbette, YSK’nın Türkiye’yi belirsizlik ortamına sürüklemesini istemezdik. Siyasi iktidarın da milletin iradesi yönünde bir tavır sergilemesini beklerdik.

Bugün medyada ve çeşitli kesimlerde, İYİ Parti’nin de içerisinde olduğu senaryolar yer almaktadır.

Biz bu konudaki duruşumuzu 1 Nisan 2018 tarihinde net ve hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın açıklamıştık.

Bunu tekrarlıyoruz;

Sayın Meral Akşener her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Milletimiz bizden bunu açık ve net olarak beklemektedir.

Bu yol nereye kadar giderse, oraya kadar gitmekte kararlıyız.

Aziz milletimize saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 3 yıl Önce

ÇOK TEŞEKÜR EDERİZ SAYIN GENEL BAŞKAN,MERAL AKŞENER,BU AÇIKLAMA YAPARAK SİZE GÖNÜL VEREN İNSANLARI ÇOK RAHATLATTINIZ...ADAYLIĞINIZ 81 MİLYONA HAYIRLI UĞURLU OLSUN...ÖLÜMÜNE KADAR YANINIZDAYIZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.ALLAHA EMANET OLUNUZ..

Yaşar Akbaş
Yaşar Akbaş - 3 yıl Önce

meral hanım adaylıktan vaz geçerse biter...Ortak aday istiyorlarsa meral hanım uygun olur...Tayip beyle yarışsınlar bakalım...Demokrasimiz ve centilmenlik kazansın "bayan cumhurbaşkanı" adayı ile

İbrahim öztan
İbrahim öztan - 3 yıl Önce

Devlet,millet ve ülkemizin maddi ve m anevi tüm değerlerimizin tahrip ve yok edildiği dış mihrak görevlisi heyetin saf dışı bırakılması için tüm yurtsever kardeşlerimiz sizinle olacaktır.Atatürk ün gençliğe hitabındaki ortam maalesef oluşmuştur.Ne mutlu Türküm diyene.