İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Erdem neden istifa etti?

İYİ Parti, şoke eden istifa haberiyle sarsıldı.

Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Erdem, Ankara il kongresindeki olaylar nedeniyle istifa etti.

Pazar günü yapılan Ankara il kongresinde divan başkanlığı yapan Mustafa Erdem, İYİ Parti Ankara il başkanı Mesut Özarslan’a liste vererek sekiz kişinin üst kurul delegesi yapılmasını istedi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan, Erdem'in sekiz kişilik üst kurul delegesi listesinden sadece üçünü yazınca problem çıktı.

İL BAŞKANIYLA KAVGA ETTİ

Mesut Özarslan’ın, Erdem’den gelen listedekilerin sadece üçünü üst kurul delegesi olarak yazması ipleri kopardı. Divan kurulunda listeyi gören Mustafa Erdem, Mesut Özarslan’la şiddetli tartışma yaşadı. Salonu terk eden Erdem’in yerine kongreyi divan başkan yardımcısı Halil İbrahim Oral tamamladı.

AKŞENER VAZGEÇİREMEDİ

Yaşanan gelişme üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le konuşan Mustafa Erdem, yanında getirdiği istifa mektubunu Akşener’in masasının üzerine bıraktı.

Akşener, Mustafa Erdem’den 1 Nisan kongresine kadar beklemesini istedi ancak Erdem bunu kabul etmedi.

Dün yapılan başkanlık divanına da katılmayan Mustafa Erdem, bu gece sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifasını kamuoyuna duyurdu.

"‪İYİ Parti Kurucular Kurulu üyeliği, Genel İdare Kurulu üyeliği ile Hukuk ve seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerimden 12 Mart 2018 tarihi itibari ile ayrılmış bulunmaktayım. Siyasi hayatım boyunca bana desteklerini esirgemeyen bütün gönüldaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum. Herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum. Allah’a emanet olunuz...‬"

İYİ Parti Ankara ve Kayseri Olağan İl Kongresi

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 00:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memnune Şahin
Memnune Şahin - 11 ay Önce

Menfaat için ayrılana güle güle. Kimse yerini sağlama almasın. Burada herkes elini taşın altına koyacak. Senelerdir MHP den Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı beyi seçtik. Seçimlerde seçim bürosu bile tutmadığı gibi hiç yüzünü görmedik. Nasıl olsa garantiyi almıştı. Bu partide böyle insanları görmek istemiyoruz.

Basri guner
Basri guner - 11 ay Önce

Eger soz konusu vatansa gerisi teferruattir.Bunu hissetmeyen durmasın.Burada nema yok.VATAN var

Mehmet elyakan
Mehmet elyakan - 11 ay Önce

Menfaat için istifa edene güle gule

Osman Yıldız
Osman Yıldız - 11 ay Önce

Makam için gelenleri istemiyoruz.profta olsa ne olursa olsun.

Murat aytan
Murat aytan - 11 ay Önce

memnune şahinin dediklerine katılıyorum çıkarları için değil halk için gelsinler

SEMPATIZAN  İMAM HATIPLI
SEMPATIZAN İMAM HATIPLI - 11 ay Önce

BU KİŞİ 9 KİŞİ DEN 3 NU KABUL ETMİŞ İL BAŞKANI DAHA NE İSTİYOR HİÇ KUSURA BAKMASIN BEN OLSAM O 3 KİŞİYİ DE CIKARTIRIM ARTIK

e.kadayifci
e.kadayifci - 11 ay Önce

sayın mustafa erdem bey e ihtiyacımız var kaybetmeyelim gönlünü alalım genel başkanım.

Sebahat tezsoy altıok
Sebahat tezsoy altıok - 11 ay Önce

Bizim işimiz menfaat olmamalı ne yapacagız ne yapabilirizde başımızdakiler den ülkemizi kurtarırız herkes bunu iyi bilmeli vatan elden gidiyor bak şimdide istiklal marşımıza dil uzatır satılmadık bir şey kaldımı vatanımızda ne olur birlik olalım diri olalım bırakın menfatı

Hakan karabaş
Hakan karabaş @Sebahat tezsoy altıok - 11 ay Önce

SAYIN MUSTAFA ERDEM ÇIKARI DOĞRULTUSUNDA İSİM VERMİŞ İL BAŞKANIDA İNSİYATİFİNİ KULLANMIŞ YANİ ÇIKAR MEVZUSU BİZ İYİ. LERİN İÇİNDE ÇIKARCI İSTEMİYORUZ ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN GÜLE GÜLE


SIRADAKİ HABER