İYİ Parti Genel Başkanı Akşener AKP'ye fena yüklendi!

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti'nin Ankara'daki genel merkezi, binlerce partilinin katılımı ile açıldı.

Haber, FOTO : Serkan Kapancı

İYİ Parti Genel Merkez açılış Töreni (Tamamı)

İYİ Parti'nin Ankara Çankaya'daki genel merkez binası açılış töreni partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çankaya ilçesi, Mustafa Kemal Mahallesi, 2120. Cadde'de bulunan Genel Merkez binasının açılış töreni miting havasında gerçekleşti

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Genel Başkan Meral Akşener'in konuşması ile başladı.

Akşener AKP'ye fena yüklendi

Akşener konuşmasının bir bölümün de AKP'nin yıl yıl nasıl tavır sergilediğini anlattı.

2002- AB’ci oldular

2007- Müslüman Cumhurbaşkanı

2010- FETÖ’cü oldular

2011- PKK’ile eş oldular

2016- Milliyetçi oldular

2017- Atatürk’çü oldular" dedi.

Haberek'ten Serkan Kapancı'nın "Türkiye'de en çok anket yaptıran siyasetçisiniz. 25 Ekim'den sonra herhangi bir değişiklik oldu mu?" sorusuna Akşener, oy oranını açıklayarak "İyi Parti adı yokken 19,5 civarında bir oy vardı. Yüzde 18 civarında da "Hele parti bir kurulsun, bakalım görelim" diyen var.Şuanda arkadaşlar sahada ama henüz sonuçları almadım." dedi.

İşte Akşener'in konuşması:

Sabrettiniz... Dişlerinizi sıktınız, sabrettiniz. Niye sabrettiniz biliyor musunuz? Türkiye’de iyi şeyler yapacağımıza, Türkiye’ye iyi geleceğimize inandınız. Allah sizden razı olsun. Sağolun.

Cenabı Hakka şükrediyorum. Bugünü bize gösterdi. İyi parti Türkiye’ye iyi geldi. 15 günlük partiyiz biz. 25 Ekim’de partimiz kuruldu. 29 Ekim’de herkes iyi oldu. Kimse hastalanmadı. Meğerse bizi yönetenler turp gibi sağlıklıymış. Anlamak için iyi partinin kurulması gerekiyormuş.

İyi partinin kuruluşu büyük bir hikayedir. Kuruluşunda emeği geçen herkesten tek tek teşekkür ediyorum. Eski il ve ilçe başkanlarımız burada… Divanımız burada. Kalbimize mıh gibi çakılmış, Türkiye’ye iyi şeyler yapacak el ele tutuşmuş gençler burada.

"ATATÜRK'Ü KEŞFETTİLER"

Cinsiyeti üzerinden yemediği hakaret kalmamış, 16 yıldır yetim Mustafa’yı büyütmüş Zübeyde Hanım’a küfredilmiş, iftiradan nasibini alanlardan biri de benim. Bu hakaret bir kadın haraketidir. Allah’ın sopası yok, İyi parti var.

Kadınları keşfettiler... Hatta Atatürk'ü keşfettiler.

Dediler ki iyi varsınız, iyi ki iyi partiyi kurdunuz. Türkiye’yi bölen, kavga ettiren dili yumuşuyor. Biz size şükran borçluyuz. Hele ki gençler. Bol bol fotoğraf çektirdiler. Dediler ki biz söz veriyoruz, size oy vereceğiz. Dedim ki yalan söylersiniz terlik atarım. Bir tanesi bağırdı, “lan aynı benim annem gibi” dedi.

İyi partiyi çok zor kurduk. Kuruculardan yer alan genç arkadaşlarımız işinden oldular. Hocalarımız üniversitelerden istifa ettiler. Sistem böyle işliyor. Ya onu işten atacaksın, ya da başına neler gelir. Bu partiyi arkadaşlarımızın böyle fedakarlıkları ile kurduk.

Biz yeni genel merkezimizi açtık. Kurulduk, bir hafta sonra Bitlis, Ahlat, Tatvan, Adilcevaz’a gittik. Konuştular, dinledik. Projemizi dinleye dinleye oluşturacağız. Bizden sonra AKP’nin ilgisini çekmiş Bitlis. Bir ev kiraladım.

İşsizlik birinci problem. Ben 24 yıldır aktif siyaset yapıyorum. Oralarda fabrikalar yapılmış. Devasa binalar yapılmış. Emniyet binası güzel, belediye binası güzel, valilik güzel, postahane güzel…. Ama keşke oralara fabrikalar yaptırabilseydi.

"AYAKKABILAR ESKİYECEK"

Devlet doyuramadığını, o aileye ekmek veremediği için giyimi, gıdasını karşılamak zorundadır. O devlet iş imkanı yaratmak zorundadır. Kalkınmak için bunu yapmalısınız.

İstanbul’da sorun, Ankara’da sorun, Bitlis’te sorun büyük bir sorun var. Uyuşturucu ucuzluyorsa bilin ki yol veriliyordur.

Oturdunuz yerinizde kaldınız. Hadi bakalım ayakkabılar eskiyecek. Haftaya Edirne’de, ondan sonra Mardin’de, ondan sonra Artvin’de sokak sokak, şehir şehir gezeceğiz.

Adalet yaralıdır, kalkınma ortadan kalmıştır. Gemicikler, şirketler… Yahu nasıl bir şeydir bu? Böyle bir şey olabilir mi? Bir baltaya sahip olamamış çocuk, dünyanın en zenginleri arasına giriyor.

Devlet doyuramadığını, o aileye ekmek veremediği için giyimi, gıdasını karşılamak zorundadır. O devlet iş imkanı yaratmak zorundadır. Kalkınmak için bunu yapmalısınız.

İstanbul’da sorun, Ankara’da sorun, Bitlis’te sorun büyük bir sorun var. Uyuşturucu ucuzluyorsa bilin ki yol veriliyordur.

Bu insanlar arabasına benzini kendisi koydu, uçak ve otobüs biletini kendi aldı, Türkiye’nin dört bir yanından geldi. Bu insanları nasıl durduracaksınız? Kuruş kuruş, bu binanın bile hesabını veririz. Siz nasıl kurdunuz, ben o dönemleri bilirim. Biz milletimizi arkamıza aldık.

2010’da FETÖ’cü oldular, 2011’de bebek katili PKK’nın başına eş oldular ne büyük bilge dediler, 2017 referandumunda Milliyetçi oldular, şimdi de Atatürkçü oldular."

Akşener, konuşmasının ardından partilerinden istifa ederek İYİ Parti'ye katılan 8 belediye başkanına rozet taktı.

İYİ Parti'ye Geçen Belediye Başkanları şunlar.

Afyon Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar

Bilecik Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe

Afyon, Sultandağı, Derecine Belediye Başkanı Aykut Okumuş

Nevşehir, Gürşehir, Belediye Başkanı Vehdi Arısoy

Öte yandan Trabzon, Arsin MHP İlçe başkanı Mustafa Küçükibrahimoğlu ve ilçe yönetimi partilerinden istifa ederek İYİ parti saflarına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM YİLDİRİMLİ EDİRNE
İBRAHİM YİLDİRİMLİ EDİRNE - 1 yıl Önce

HAYIRLI OLSUN İNŞAALLAH MİLLETİMİZE VE ULKEMİZE İYİ GELİR YONETİMLERDE GENİS HALK KESİMLERİNDEN OLUSURSA EMİNİM Kİ DAHADA GUZEL OLOCAK SEVGİLER SAYGİLAR

VEYSEL DÖNMEZ
VEYSEL DÖNMEZ - 1 yıl Önce

HAYIRLARA VESİLE OLMASINI, ALLAH İYİ LERLE BERABERDİR NASİBİYLE YOLUMUZ AÇIK OLSUN VE MUAFFAK ETSİN ZÜLME DUR DEMEK İÇİN NİCE BAYRAM SOFRALARINDA OLMAK UMİDİYLE

vatansever
vatansever - 1 yıl Önce

"iyiler" her zaman kazanır er veya geç...

erdal
erdal - 1 yıl Önce

doğru söze ne denir

ertan
ertan - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun inanın insanlar bunaldı ülkede bir huzur rahatlık istiyor bu partinin güç kazanacağını ve insana değer verecegini insanları küçük dusurmeyip yuceltecegini ve suçlu suçsuz demeden kesinlikle insanlarızan altında bırakmayacağını düşünüyoruz...Sizden Gayret bekliyoruz büyük bir kesimi kazanacagimizi saymıyoruz....