İYİ Parti, hazineden seçim yardımı alabilecek mi?

İYİ Parti'nin seçimlere katılabilmesi için, 15 CHP'li milletvekili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa ederek İYİ Parti'ye katıldı.

İYİ Parti, hazineden seçim yardımı alabilecek mi?

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, beraberinde İYİ Parti'ye geçen 15 vekille birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Altay, şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye’nin bu demokrasi ayıbından kurtulması lazım katılabilecek partilerin standartları bellidir. Demokrasimizin daha fazla tahrip edilmesini doğru bulmuyoruz. Biz yok edilen adaleti yeniden inşa edeceğiz. YSK’nın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan partilerin seçim gerekliliklerini tamamlayıp tamamlamadıklarına ilişkin istediği görüşün İYİ Parti açısında olumlu olmasına rağmen YSK’da İYİ Parti adına olumlu bir yaklaşım olmasını siyasi bir karardır. Dolu dizgin seçimlere giden bir parti için bu durum doğru olamaz. Biz bu demokrasi ayıbıyla mücadele edeceğiz. YSK'nın bu ayıba zorlanmasıyla mücadele edeceğiz.

Demokrasi bizin için değil herkes için deriz biz. Bu sebeple yargının bu siyasi tasarrufunu ortadan kaldırılması için CHP’ye mensup 15 vekil bugün partimizden istifa edip İYİ Parti’ye geçmişlerdir." dedi

İYİ PARTİ'YE GEÇEN VEKİL KONUŞTU

CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katılan Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, istifaya ilişkin konuştu. Demirtaş şöyle dedi:

"AK Parti ve MHP tarafından bir kumpas var, biz bu kumpası boşa çıkarmak ve Türkiye'nin önünü açmak için İYİ Parti'ye geçiyoruz. Seçilmesek de önemli değil, koltuğun önemi yok. Karar aşamasında Grup Başkanvekillerimizin değerlendirmesi oldu ve 15 vekil belirlenerek adımlar atıldı. Türkiye'nin içinde bulunduğu demokrasi sıkışıklığının önünü açmak için bu adım atılıyor. CHP'den istifa edip üyelik belgelerimizi (İYİ Parti'ye) verdik."

HAZİNE YARDIMI ALABİLECEK

CHP'den istifa eden vekillerin İYİ Parti'ye geçerek partinin Meclis'te grup kurmasının ardından İYİ Parti hazineden seçim yardımı da alabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
niyazi demir
niyazi demir - 4 yıl Önce

İYİ OLDU

FARUK TAMER
FARUK TAMER - 4 yıl Önce

CHP YÖNETİMİNE VE ADI HER ZAMAN AYRICALIKLI OLARAK ANILACAK BU MİLLETİ VE VATANI SEVEN İNSANLARA( MİLLET VEKİLLERİNE) EN DERİN SAYGILARIMLA, HADİ İYİ PARTİ YOLUN AÇIK OLSUN.

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 4 yıl Önce

İYİ PARTİ GURUP KURMUŞTUR HAZİNE YARDIMI ALMIYA HAK KAZANMIŞTIR.HAZİNE YARDIMI ALAÇAKTIR

İYİmine
İYİmine - 4 yıl Önce

Kılçdaroğlu CHP cumhurbaşkanı adayını son ana kadar açıklaMAsın ki; RikTatör ve şurakası SALDIRAMASIN ;)

...MehER metGİN
...MehER metGİN - 4 yıl Önce

...HİLECİ AVCIYA KARŞI AYI DA KAÇACAK ÇOK YOL BİLİRMİŞ. OLGUN "MUHALEFET ANASINA" KARŞIN BATAKÇI "İKTİDAR BABASI" DELİRMİŞ!

Recep boyraz
Recep boyraz - 4 yıl Önce

Tarih chp ya demokrasi için sizleri anacaktir teşekkürler ler chp


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344