İYİ Parti "İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz"

banner155

İYİ Parti, ABD'de Zarrab'ın itiraflarıyla devam eden dava hakkında çok sert bir açıklama yaptı.

İYİ Parti "İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz"
banner170

Açıklamada "İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz" ifadeleri dikkat çekti.

İYİ Parti, ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab davasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yayınladı. 

Milli çıkarların Reza Zarrab ve benzeri isimler üzerinden korunamayacağına dikkat çekilen açıklamada, "Ülkelerin millî çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez" ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti'nin resmi sosyal medya hesabından şu açıklamalar yapıldı:

Türkiye Cumhuriyeti millî çıkarları doğrultusunda elbette tüm dünya ülkeleriyle temas kuracak, alışveriş yapacaktır. Ama bu, kesinlikle hem iç hukukumuza, hem de uluslararası hukuka riayet ederek yapılmalıdır.

Millî çıkarlar Reza Zarrab ve benzeri adamlar üzerinden hukuk ve ahlak dışı işler yaparak korunamaz. Ülkelerin millî çıkarları ve devlet sırları, illegal yöntemlerle çalışan Reza Zarrab gibi uluslararası bir kaçakçıya teslim edilemez.

Devlet işlerini yürütme kamuflajı altında rüşvet yiyenler, yedirenler ve ona sessiz kalanlar Reza Zarrab’dan farklı değildir. Bu nedenle AK Parti iktidarlarının ve onların bakanlarının utanç verici yöntemlerle iş yaptıkları Reza Zarrab, Türkiye’nin millî meselesi değildir.

İktidarın kendini koruma adına Türk Milleti'ni bir paravan gibi kullanmasını utanç verici buluyoruz. Mali sonuçlarının da milletimize fatura edilmesini İYİ Parti olarak kabul etmiyor ve bir kez daha ekonomi yönetimini tedbir almaları konusunda uyarıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
deren koç
deren koç - 1 yıl Önce

bir insan kendisine veya ailesine atılan iftiranın araştırılmasını neden istemez ??? tbmm de neden önergeye red cavebı verilir ??? Namuslu dürüst her vatandaş veya her insan kendisine iftira atıldığını düşünüyorsa asıl o araştırılmasını ister.....

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Bu AKP yonetimi cete gibi devlete coktu Akkayonlu milleti uyanmadi halen ama MHP bile AKP yi kurtaramiyacak %50+1 alamiyacak.Bir vatandas olarak herhangi AKP linin su sorularima cevap versin lutfen. ESAD KARDESIM FETHULLAH HOCAM BARZANI DOSTUM SAYIN OCALAN HAYIRSEVER REZA DEDILER KIVIRDILAR BELGELERDE GERÇEK ÇIKTI MILYON DOLARLAR TRANSFER EDILMIS YINE KIVIRCAKMISIN YAV SIZLERIN SOYUNU BILMIYORUZ DA DININIZDE SUPHELI

SIRADAKİ HABER

banner151