İyi Parti Kongresinde Arbede

banner155

İyi Parti Zonguldak İl Kongresinde mevcut Başkan Ragıp Bayraktarın konuşma yapacağı esnada tartışma çıktı.

banner170

İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde, bir kadın partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia eden Ereğli Ülkü Ocakları eski Başkanı Sertan Kuzu ile diğer partililer arasında kavga çıktı.

İYİ Parti İl Başkanlığı'nın ilk kongresi, Zonguldak'taki bir restoranda gerçekleştirildi. Kongreye, Devlet eski Bakanı Aydın Tümen, Karabük İl Başkanı Dursun Altıparmak, Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Bartın İl Başkanı Mehmet Yolcu, Zonguldak eski Milletvekili Boray Baycık ve çok sayıda partili katıldı. Mevcut Başkan Ragıp Bayraktar ve başkan adayı Ahmet Emre Bayramoğlu, yönetim listelerini divana sundu. İl Başkanı Bayraktar, konuşma yapmak için kürsüye çıktığı sırada salon karıştı.

Ereğli Ülkü Ocakları eski Başkanı Kuzu, bir kadın partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia ederek, "Ülkücülere hakaret edemezsiniz. Bu partide kimse ülkücülere laf edemez. Bu parti bizim emeklerimizle kuruldu. Edemezsin. Biz emek verdik bu partiye" dedi. Ardından çok sayıda partili, kürsü önüne gelince arbede çıktı. İl Başkanı Bayraktar'ın yanına gelip, kürsüde konuşma yapmak istediğini söyleyen Kuzu'ya izin verilmedi. Bu kez partililer arasında çıkan arbede, yumruklu kavgaya dönüştü. Kavganın arasında kalan Başkan Bayraktar, partililer tarafından uzaklaştırıldı.

Diğer partililerin araya girmesinin ardından ortam sakinleştirilmeye çalışıldı. İsmi öğrenilemeyen kadın partili de kürsü önüne gelerek, "Bayan dayanışması olan bir partide bayana bağıramaz. Sakin olacak" diye konuştu. 

'PARTİNİN MÜCADELESİNE GÖLGE DÜŞÜRÜRSÜNÜZ'

Divanın izin vermesinin ardından kürsüde konuşma yapan Sertan Kuzu, "Ben de MHP'den geldim. Ülkü ocaklarından geldim. Ülkü ocakları genel merkezinde görev yaptım. Anti demokratik nedenlerden dolayı yeni parti kurmaya mecbur bıraktılar. Biz bu şartlarda buraya gelmişken, buraya çıkan arkadaşlarımızın ya da salondaki diğer arkadaşlarımızın bizim mücadelemize gölge düşürmeye hakları yoktur. Siz de burada o partiden, bu partiden; diye ayrım yaparsanız bu partinin mücadelesine gölge düşürürsünüz" dedi.

Salondakilerin alkışladığı Kuzu, teşekkür ederek, kürsüden ayrıldı. Kongre, İl Başkanı Bayraktar'ın konuşmasıyla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 23:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAVUZ ÇAKAR
YAVUZ ÇAKAR - 12 ay Önce

Kardeşi kardeşe düşürenleri ALLAH BELASINI VERSİN millete neden bize güldürüyorsunuz arkadaş böyle yapıp ellerini ovuşturanlara güldürmeyin neyseki çok büyümeden kavgayı ayırmışlar

Hatice pekin
Hatice pekin - 12 ay Önce

İyi parti bir kitle partisi olmak zorundadır ideoloji partisi olursa bir arpa boyu yol gidemez hepimiz ayrı ayrı partilerden gelerek burda siyaset yapıyoruz su partiliyim bu partiliyim değil iyi partiliyim dememiz lazım bütün kamuoyunun dikkati iyi Parti'nin.üzerindeyken bu türlü tartışmalar ancak partiye.zarar verir

ali ihsan göksu
ali ihsan göksu - 12 ay Önce

AYNEN KATILIYORUM YOLA ÇIKTIKLARINI YOLDA BULDUKLARINA DEĞİŞENLER MİLLETE GÜVEN VERMEZ İNANDIRICI OLAMAZLAR.

Zuriye münci
Zuriye münci - 12 ay Önce

HOOOOP ARKADASLAR DAHA SIZ KENDI ARANIZDA ANLASIMIYONUZ VELEVKI SECILDINIZ NAPACANIZ BÖYLE KAVGAMI YAPACANIZ

FERIDUN SALIM ŞEKERCİ
FERIDUN SALIM ŞEKERCİ - 12 ay Önce

ulkuculere en buyuk ıhanetı ıyı partı yapmıştır mhpyı bolduklerı yetmıyormuş gıbı şımdıde ulkuculere ve mhp ye çamur atıyorlar halk sandıkta verecek cevabını herkes yazsın bır yerıne

Mustafa Kemal Günay
Mustafa Kemal Günay - 12 ay Önce

Ülkü ocakları eski başkanının feryadına yürekten katılıyorum.Mhp de kutlu başkaldırı üzerine inşa edilen,gücünüde ülkücülerden alanlar ne yazık ki dün başkaldırı sebeplerinin aynısını uygulamaya koyup ülkücülere sırtlarını döndüler.Dün MHP dede aynısını yapmışlardı.Bizle istişarelerde bir parti kurulacaksa herkese hitap etmeli ve herkese kucak açmalı fikrini söylerken ülkücüleri dışlayın,ülkücüleri maraba olarak görün demedik.Ama siz aynı bahçeli gibi çaldığım düdük havasına girdiniz.Bu yanlıştan dönme gibi bir temayülünüzde yok.Burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz.Bahçeli ile danışıklı dövüş yaptığınız,hatta bahçeli talimatı ile parti kurulu ve teşkilatlarına sokmadığınız ülkücülerle ilgili ciddi ithamlar ve iddialar var.Ülkücülerin duyguları ve reflekslerini felç etme gibi bir proje olduğunuz yönünde ve bu projenin bir bahçeli ve akp projesi olduğu yönünde ciddi iddialar var.Öyle yada böyle fos çıktınız,boş çıktınız ama doğrusu işinizi iyi becerdiniz...

SIRADAKİ HABER

banner151