İYİ Parti kongresinde “Erdoğan ve Bahçeli” oyu!

banner155

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adı yazan oy kullanıldı. Oyu kullanan kişi zarfa Erdoğan’ın ismini koyarken videoya da çekti.

banner170

Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde yapılan kongreye Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Gökçeada Belediye Başkanı İYİ Partili Ünal Çetin ve çok sayıda partili katıldı.

AKKURDUN NEFESİ

Kongre bittikten sonra oy sayımına geçilince sürpriz bir oy dikkat çekti.

İl başkanının adı yazması gereken yere “Ezeli ve ebedi başkanımız, reisimiz, hakanımız, başbuğumuz Recep Tayyip Erdoğan” yazıldığı görüldü. Başkan Yardımcıları olarak da MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Başbakan Binali Yıldırım'ın adı yazıldı. Listenin sonuna ise şu not düşüldü: “Damarlarınız da ki kan gibi içinizdeyiz, akkurdun nefesini her zaman hissedeceksiniz.” Erdoğan'a oy veren kişi zarfa listeyi koyarken bunu videoyu çekti. Bu video Facebook’a yüklenerek paylaşıldı.

Kongrede tek aday olan İrfan Dehmen il başkanı seçildi. Erdoğan'a çıkan oyla ilgili soruşturma yapıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 00:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
RECAI UNAL
RECAI UNAL - 13 ay Önce

Kendilerine "Cumhur İttifakı" diyenlerin İYİ Partilileri sinirlendirmek, kışkırtmak, gıcık etmek için özellikle yaptığı "agent provocateur" hareketi. Düzmece oy pusulasını zarfa koyup sandığa atan kişi doğallıkla kendi yüzünü göstermiyor. Partinin adı da düzmece pusulada "İĞĞĞĞĞ PARTİ" olarak geçiyor! Akılları sıra alay ediyorlar!

SIRADAKİ HABER

banner151