İYİ Parti’den “Bozkurt” işareti açıklaması

banner155

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, "Bozkurt'u biz her zaman yaparız. Bizim hiçbir zaman 'Bozkurt işareti' yapmayacağız diye bir düşüncemiz yok. İsteyen, istediği işareti yapabilir" dedi.

İYİ Parti’den  “Bozkurt” işareti  açıklaması
banner170

İYİ Parti Bolu kurucu il yönetimi ve ilçe başkanları, İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Toplantıya İl Başkanı Mehmet Aydın ve partililer katıldı.

Mehmet Aydın yaptığı açıklamada, "Biz iktidarı hedefliyoruz. Kamuoyu araştırmalarına göre bizim oyumuz yüzde 20 bandındadır. Bolu'da da şu anda bugün itibariyle resmi üyeliklerimiz başladı. Üyelikleri ilçe teşkilatları yapabiliyor. İlçe teşkilatlarımız kuruldu" dedi.

"BİZ BOZKURTU HER ZAMAN YAPARIZ"

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Aydın, 'Partinizin işareti ne olacak?' sorusuna, "Ben milliyetçi cenahtan gelen bir insanım. Bozkurt sadece bir partinin, zümrenin değil. Türk milletinin bir sembolüdür. Bu Metehan'dan gelen bizim bütün destanlarımızda, tarihimizde kullanılan bir semboldür. Bozkurt somut bir şey değildir. Bozkurt'un anlamı, kurdun özgür yaşama ve evcilleştirilememe, ailesine bağlı olma özelliğidir. Ön plana çıkardığımız soyut kavramları vardır. Bozkurt bizim için önemlidir. Bozkurt'u biz her zaman yaparız. Bizim hiçbir zaman 'Bozkurt' işareti yapmayacağız diye bir düşüncemiz yok. İsteyen istediği işareti yapabilir" diye cevap verdi.

Mehmet Aydın'ın açıklaması şu şeklide;

Öncelikle şu an aramızda bulunan ve bulunmayan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.

Bizler İYİ Parti olarak İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. Takdir edersiniz ki biz Türk milleti olarak, insanlık tarihine iyi insanları hediye etmiş bir milletiz.Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre ve niceleri... Onlar iyiliği, iyi insan olmayı öğütleyip yaşamlarını iyiliğe adadılar…

İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan Büyük Selçuklu devleti ve sonrasında büyük Osmanlı İmparatorluğu gibi dünya tarihine damgasını vuran, çağ açıp çağ kapatan devletler doğdu. Kayı boyu büyüdü gün geldi üç kıtaya hakim oldu. Yüce Türk Milleti gittiği her yere sevgi kültürünü götürdü. Bizlerde atalarımız gibi “Yaratılanı sev Yaradan’dan ötürü’’ inancı ile bu yola çıktık. Beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızın hiç birine giydiğin gömleğini çıkar gel demedik. İYİ Parti’ye gönül veren arkadaşlarımızın hiç birini inancıyla, yaşam tarzıyla,dünya görüşüyle değerlendirip ayrımcılık yapmadık. Çünkü biz ülkemizin ortak milli değerlerini gözeten ve merkezde konumlanan bir parti olarak, FETÖ ve PKK dışında,Türk Milletinin her ferdini kucaklayarak ülkemizi dünyada layık olduğu yere taşıyabileceğimiz inancındayız ve bundan sonrada geliştireceğimiz politikalar ile bunu tüm halkımıza göstereceğiz.

Bizler bugün Genel Merkezimiz adına ve sizlerin huzurunda, “İYİ insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve TÜRKİYE İYİ OLACAK” sözünü vermenin gururunu yaşıyoruz.

Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza güvenli bir gelecek ve Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz... Biz İYİ Parti olarak Türk Milletine mutluluk vadediyoruz.

Milletimize inanıyor ve güveniyoruz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin de söylediği gibi “Milletimizle bayram sofralarında” buluşacağız. Farklılıklarımızı değil ortak yanlarımızı öne çıkaracağız.

Gururla ifade etmeliyim ki biz; Türk Milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı, Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahraman başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilkelerini esas almayı Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edindik.

Bilindiği gibi Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığı devletimizin bekasının teminatı olarak kabul edilir. Bu dört madde demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini amaç edindik. Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümsendiği bir devlet yapılanmasını zaruridir. Biz İYİ Parti olarak, çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiği inancındayız ve Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı kalarak, Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışacağız.

İYİ Partinin kurucuları arasında olmaktan gurur duyan bizler, Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevilerin, Hacı Bektaşi Velilerin, Mevlana ve Yunus Emreler’in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlattığı inancı ile ifade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul ederek, laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak gördük.

Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefledik.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, spor, estetik gibi medeni değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine ve dolayısıyla insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefledik.

Tüm bu ilke ve hedeflerin ışığında, İYİ Parti kadrolarımızı oluşturduk; hedef insan olduğu için liyakata önem verdik, kurucularımızın insanları seven, toplum tarafından sevilen ve saygı duyulan insanlardan olması konusunda hassasiyet gösterdik.

Şimdi Genel başkanımız Meral Akşener hanımefendinin “Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...” sözünü hatırlatarak sizlere Bolu’da oluşturduğumuz İYİ Parti Kurucu teşkilat mensubu, cesur yol arkadaşlarımı tanıtmak istiyorum.

İYİ PARTİ BOLU İL TEŞKİLATI YÖNETİM KURULU

MEHMET AYDIN

KEMAL KARACA

FATMA SAKARYA

MEHMET CELALETTIN TÜMER

FARUK ULU

HATİCE ÖZ

EMİNE KENDİRCİ

YUSUF ÜÇTAŞ

MEHMET NEZİH ERKAN

FATİH DALMAN

MİHRİBAN YERLİKAYA

AHMET BEDİR

NİHAT ATEŞ

ÖZKAN ERTUĞRUL

HASAN HAKAN ALPASLAN

DURSUN DAHİL

CEMİLE ÖZBOYACI

ÖNDER AYDEMİR

YAKUP BALVEREN

RAMAZAN ACAR

MEHMET EMİN DEMİREL

RİFAT ÜMİT DEMİRTAŞ

SEDAT BEKAR

GÜLŞEN ÇUHADAR

HAKKI KOLLUDEMİROĞLU

MEHLİKA ARIKAN

İSMAİL UZUN

SAMİ TAŞABAT

BURHAN SUCU

AHMET ÖRNEKBAŞ

HACER CANBAŞOĞLU

SONGÜL DEMİR

FAZIL ŞOLPAN

NİMET TABAK

BURAK ALIN

İSMAİL DEMİR

MEHMET ERATLI

AYŞE YILDIRIM

ÇETİN YARDEMİR

HACER KARTALLIOĞLU

YUSUF CEBE

EMİNE ÖZKAN

KEMAL GÜNDÜZ

İYİ PARTİ BOLU İLİ İLÇE BAŞKANLARI

AHMET YILMAZ          MERKEZ İLÇE BAŞK.

NİMET İNCE   MUDURNU İLÇE BAŞK.

MURAT ÇAKMAK    GEREDE İLÇE BAŞK.

EVREN ERMİŞ     MENGEN İLÇE BAŞK.

İSMAİL SEYİDOĞLU   GÖYNÜK İLÇE BAŞK.

SEDAT ÖZDEMİR    DÖRTDİVAN İLÇE BAŞK.

ENVER ERKAYGUSUZ    SEBEN İLÇE BAŞK.

MUSTAFA HEDEKÇİOĞLU     YENİÇAĞA İLÇE BAŞK.

YILDIRIM GÖKMEN    KIBRISCIK İLÇE BAŞK.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bozkurt
bozkurt - 1 yıl Önce

İYİ Partili BOZKURT'lar geliyor. yere düşmüş akp ye paspas olmuş MHP ve şanlı ÜÇ hilali kurtarmak için İYİ BOZKURT'lar geliyor.. .inşAllah..

SIRADAKİ HABER

banner151