İYİ Parti’den emeklilere ve sağlık çalışanlarına iki dev müjde!

Sağlıkta İYİlik reformu geliyor. İYİ Partiden emeklilere ve sağlık çalışanlarına iki dev müjde!

İYİ Parti’den emeklilere ve sağlık çalışanlarına iki dev müjde!
banner170

Sağlık Bakanlığı E. Müsteşarlarından ve İYİ Parti Genel Sekreteri Dr. Aytun Çıray partisinin sağlık politikaları hakkında geniş bir açıklamada bulundu ve emeklilerden katkı payını kaldıracaklarını söyledi. Dr Çıray, “Ömrünü emeğiyle kazanan insanlarımızın emekliliklerinde özel haklara sahip olması ve rahat etmesini sağlamak İYİ Parti’nin ilk icraatlarından olacaktır. Biz bu işi çok iyi biliriz. Zaten AKP’nin başlangıçta başarıyla uyguladığı sağlık politikalarını da müsteşarlığım döneminde biz hazırlamıştık. Bu yüzden sağlıkta çok iyi başladılar nedense sonradan yanlış yollara saptılar ve sağlığı da bir rant aracı olarak gördüler. Biz iktidarımızda sağlıkta AKP’nin doğru yaptıklarına dokunmayacağız ama yanlışlarını düzeltip daha kaliteli sağlık hizmetini vereceğiz.”

SAĞLIK PERSONELİNİN ÇIPLAK MAAŞINI İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ

Sağlıkta İYİ'lik Reformu’nu gerçekleştireceklerini, sağlık yönetiminde çok başlılığı ortadan kaldıracaklarını hedeflerinin plânlayıcı ve denetleyici bir Sağlık Bakanlığı olduğunu ifade eden Dr. Çıray, yaygın, ulaşılabilir ve güler yüzlü sağlık hizmet sistemini gerçekleştireceklerini anlattı.

“Sağlık Hizmetlerinin kaliteli olması yanında bu kalitenin kontrolü, akreditasyonu, ulaşılabilir olmasını sağlayacağız. Kalite önceliğimiz olacak. Hasta hekim ilişkilerinde sağlık personellerinin ciddiyet ve saygınlığını yeniden kazandıracak düzenlemeleri içeren toplumsal güveni tesis edeceğiz. Bizim yönetimimizde sağlık personelimiz saldırıya uğramayacak, “diyen İYİ Parti Sözcüsü Dr. Aytun Çıray bir de hekimlere de müjdeleri olduğunu söyledi. dedi ve ekledi, “Sağlık personelinde “mecburi hizmeti” kaldırıp, özendirici sistem gereceğiz. Sağlık çalışanlarının çıplak maaşlarını emeklilikte de geçerli olacak şekilde iki misli arttıracağız.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
O.Ö
O.Ö - 10 ay Önce

Sn.Akşener her kesime iyileştirmeler yapmayı planlıyorsunuz .Kamuda çalışan mühendisleri de unutmayın. Karayollarında iyi ingilizce bilen Teknik Üniversite mezunu 37 yıllık mühendisim maaşım.4800 TL..Yeni işe giren polis 3500 tl alıyor.Alsın bu devirde az bile . Ancak.ltf mühendislere de bir iyiliştirme yapmayı planlayınız .Saygılar.

BURHAN ÖZBEYOĞLU
BURHAN ÖZBEYOĞLU - 10 ay Önce

BİLİNDİĞİ ÜZERE ÇALIŞAN İŞÇİNİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİSİ EK VERGİ UYGULAMASI. ALDIĞIMIZ ZAMLARI NİSAN AYINDAN İTİBAREN KAYBETMEYE BAŞLIYORUZ. BİR DİĞER SORUN İŞÇİ EMEKLİ MAAŞ HESAPLAMA SİSTEMİNDEKİ HESAPLAMA PARAMETRESİ. BU YANLIŞ UYGULAMALARI DÜZELTMEK ÜZERE ŞU ANA KADAR İYİ PARTİNİN BİR PROGRAMI OLDUĞUNU SANMIYORUM. BUNLARI DÜZELTMEK ÜZERE ÇALIŞMALARI VARMI ?

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151