İYİ Parti’den istifa açıklaması “İstifalar, siyaset vicdanına uymuyor...”

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu’nun istifası ile ilgili açıklama yaptı.

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, "Bor, Halaçoğlu ve Yeniçeri’nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti’ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz" dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Çıray, parti kurucularından Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu’nun istifa etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Çıray, açıklamasında, "Hayatın her alanında olduğu gibi, siyasette de istifa tek taraflı bir tasarruftur. Siyaset, ’insan kazanma’ sanatı olmakla birlikte, vicdanı da olan bir kurumdur. Bor, Halaçoğlu ve Yeniçeri’nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti’ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz. Kararlarının kendileri için hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Naci
Ömer Naci - 3 yıl Önce

Sanki MHP ile İYİ parti arasında bilhassa kerameti kendinden menkul siyaset bezirgânlarının sürekli yer değiştirdiği gizli bir koridor var aslında bu insanlar şahsi menfaatleri için koridorda koşuştururken saf ve samimi ülkücüleri taktıkları dava değişim idealler gibi maskelerle kandırıyorlar. Bugün Sayın Devlet Bahçeli Özcan Yeniçeri beyi çağırıp iyi bir yerden vekil adayı yapsın anında Sayın Bahçeliye methiyeler dizer. Daha önce MHP kendisini vekil yapmıştı o zaman Sayın Bahçeli iyi idi yâda Hallaçoğlu İYİ parti vekili olsaydı şu anki tavrı gösterir miydi? Anadolu’da birçok isimsiz kahraman var alın bunları değerlendirin ey parti yetkilileri bırakın amiyane tabirle siyaset tacirlerini…

e.kadayifci
e.kadayifci - 3 yıl Önce

sayın hallaçoğlu güzelbir başlangıç yaptınız hep iyi sonuçlara gidelim yıkıcı olmayalım partimizi sahiplenelim ileriye taşıyalım sizden bu beklenir türkiyenin zor günlerinde mustafa kemaller olalım saygılarımı dilerim