İYİ Partili Türemiş: “Ekonomi İYİ olacak”

banner155

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, ekonomik sistemin akılcı, etkin ve adil bir kurallar bütünü içinde işleyebilmesi için gereken yasal düzenlemelerin, ülke çıkarlarını her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutan, siyaset kurumu ile organik bağları olmayan ve temelde liyakata dayalı bir devlet bürokrasisi tarafından yürütülmesinin gerekli olduğuna vurgu yaptı. 

İYİ Partili Türemiş: “Ekonomi İYİ olacak”
banner170

İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi, partisinin ekonomi politikasına dair bilgiler sundu.

Ekonomi politikalarının yanlışlığı nedeniyle Türkiye’nin tarım ve hayvancılık konusunda dışa bağımlı hale geldiğine dikkat çeken Başkan Türemiş, “Türk çiftçisinin ürettiği ürün tarlada kalıyor. Hayvancılık bitti. Türkiye, Sudan’dan et, Tunus’tan zeytinyağı alıyor. Ülkemiz gerek coğrafi gerekse iklim göstergeleri yönünden çok çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun bir konumda. Ancak ülkemizdeki üretim tekniklerinin geriliği, tohum, gübre, ilaç gibi sanayi ürünlerinin tekelleşmesi sonucu fiyatlarının yükselmesi ve uygulanan ekonomi politikalarının yanlışlığı nedeniyle tarım konusunda özellikle son on yılda ülkemiz önemli ölçüde geride kalmış ve dışa bağımlı hale gelmiştir” dedi.

REFAH TOPLUMUN HER KESİMİNE ADİL BİR ŞEKİLDE DAĞITABİLMELİ

Ekonomide uygulanan yanlış politikaların vatandaşı olumsuz etkilediğini dile getiren Başkan Türemiş, “Türkiye’nin 21. yüzyılda hak ettiği konuma ulaşabilmesi için inşa edeceğimiz ekonomik düzen, aynı zamanda gelişmiş bir demokrasinin de ön şartıdır.

Ekonomi programımızın ana felsefesi öncelikle istikrarlı ve kapsayıcı aynı zamanda hızlı büyümek zorunda olan Türkiye’nin, erişilen refahı toplumun her kesimine adil bir şekilde dağıtabilmesi gerekliliğine dayanmaktadır” ifadelerini kullandı.

“DAR GELİRLİNİN VERGİ YÜKÜ AZALTILACAK”

Başkan Türemiş, partisinin ekonomi konusundaki şu politikalarını paylaştı:

“Ekonomik sistemin akılcı, etkin ve adil bir kurallar bütünü içinde işleyebilmesi için gereken yasal düzenlemelerin, ülke çıkarlarını her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutan, siyaset kurumu ile organik bağları olmayan ve temelde liyakata dayalı bir devlet bürokrasisi tarafından yürütülmesinin gerekli olduğuna inanmaktayız.

İYİ Parti iktidarında; düşük gelirli vatandaşlarımız başta olmak üzere işçi, memur, esnaf ve küçük işletmelerin vergi yükü azaltılacaktır. Öncelikle asgari ücret üzerinden alınan her türlü vergi ve kesintiyi kaldıracağız. Küçük esnaf ve işletmelerin vergi yükü ve mevzuatı basitleştirilerek vergi yükü azaltılacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151