Kabine değişikliğinin perde arkası

Referandum sonrası beklenen kabine değişikliği dün gerçekleşti.

Kabine değişikliğinin perde arkası
banner170

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na getirilen Osman Aşkın Bak, 90'lı yıllarda geçirdiği trafik kazasında yaralanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başında serumunu tutan isimdi. Abdulkadir Selvi, ‘Kabine değişikliğinin perde arkası’ başlıklı köşesinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la Bak arasındaki 90’lı yıllara dayanan arkadaşlığı yazdı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, yeni bakanların kim oldukları, geçmişleri ve siyasi birikimi merak konusu oldu. Hürriyet yazarlarından Abdülkadir Selvi yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın bilinmeyen Recep Tayyip Erdoğan anısını anlattı.

İşte yazının o bölümü:

O KİŞİ ŞİMDİ BAKAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Akif Çağatay Kılıç ayrılırken, sporun içinden gelen NATO-Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı ile diplomasi birikimine sahip bir isim olan Osman Aşkın Bak kabineye girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu zamanında SSK'lı olduğu için yaralı olduğu halde hastaneye alınmadığını anlatır ya o olayın en yakın tanığı Osman Aşkın Bak'tır. Erdoğan, 90'lı yıllarda Kargasekmez'de bir trafik kazası geçiriyor. Devamını Erdoğan'dan dinleyelim.

"Bizi hemen önce Düzce'ye getirdiler, Düzce'de bizi almadılar. Ambulans yok ambulans. Bizi bir minibüsün içine koydular, sanki eşya koyar gibi. Yaralı arkadaşlarımızdan bir tanesi bizim serumları tutuyor. Hemşire de vermediler. Ve biz o halimizle Bolu'ya gittik. Devlet hastanesinde sorulan soru şu! Bunlar memur mu, sigortalı mı? Dediler ‘Alamayız, SSK Hastanesine götüreceksiniz'. Ordan da SSK hastanesine götürdüler."

Erdoğan'ın başında serum şişesini tutan kişi bugün bakan olan Osman Aşkın Bak. Hayatı boyunca "Reis"ten ayrılmayan bir isim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADEM EKREM
ADEM EKREM - 2 yıl Önce

helal olsun adamlara biz yıllardır neler tuttuk neler gördük yaşadık ! sonuç????????????

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151