Karamollaoğlu ittifakın adını açıkladı

banner155

Karamollaoğlu basının ısrarla konuyu gündeme getirmesi üzerine yapabilecekleri ittifakın adını açıkladı.

Karamollaoğlu  ittifakın adını açıkladı
banner170

2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak Aadalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'ne tepki gösterdi. Sadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Biz uyum yasalarının çıkacağını düşünürken ortaya ‘Cumhur İttifakı’ çıktı. Ya bırakın bunları şimdi. Milletin derdine bakın. Ülkenin derdine bakın” dedi.

"EĞER BİR İTTİFAK KURULACAKSA..."

Karamollaoğlu, "Eğer kurulacak bir ittifak olacaksa o da ‘İlkeler İttifakı’ diyoruz. Bu ilkelerde öyle ‘beş milletvekili ver, on bakanlık al’ pazarlığı ile de ölçülemez. Bu memleket değil 20 milletvekiline, 120, 200 milletvekiline bile satılamaz" ifadesini kullandı.

"BİRİ AĞZINI UFAK AÇSIN HEMEN TEPESİNE BİNİYORLAR"

Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Ülkede bir korku imparatorluğu var. Kimse sesini çıkartamıyor. Biri ağzını ufak açsın hemen tepesine biniyorlar. Sonra diyorlar ki, ‘gelin Cumhur İttifakı’na katılın’. Biz böyle bir ittifaka nasıl katılabiliriz? Böyle bir mesuliyeti nasıl alabiliriz? Adaletten, kardeşlikten uzak bir yerde nasıl durabiliriz? Böyle bir anlayışa nasıl ortak olabiliriz? Biz adaletin, huzurun, kardeşliğin yanındayız. O yüzden eğer kurulacak bir ittifak olacaksa o da ‘İlkeler İttifakı’ diyoruz. Bu ilkelerde öyle ‘beş milletvekili ver, on bakanlık al’ pazarlığı ile de ölçülemez. Bu memleket değil 20 milletvekiline, 120, 200 milletvekiline bile satılamaz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
necmi akyol
necmi akyol - 12 ay Önce

gerçekten tarihi bir konuşma ile...adeta siyasi ahlak dersi verdi...tebrikler.haydi akıllı bir şekilde bu cukka ittifakını,menfaat çetesini sandığa gömün..

İRFAN FOTO
İRFAN FOTO - 12 ay Önce

Adam gibi adam.....!

Mustafa Kenan
Mustafa Kenan - 12 ay Önce

Bu tariflerin neresini olmaz diyebiliriz. Hepsi Aklı ve memleketimizin ivedi ihtiyaçlarıdır.

Memet korkmaz
Memet korkmaz - 12 ay Önce

Doğru tellere basınca nota çıkar ve uyumlu makam ve sözle birleşince kulağa hoş gelen eser meydana gelir.alkışlıyorum...

ZİYA KÖKSAL
ZİYA KÖKSAL - 12 ay Önce

Temel Karamollaoğlunu seviyorum gerçek bir devlet adamlığı örneği gösteriyor tebrikler sayın genel başkan

Orhan binici
Orhan binici - 12 ay Önce

Helal olsun sana bu ermeni soyu sahte mūslūman hırsızlara kapak olsun bu satılmıslara

Semra AKÇA
Semra AKÇA - 12 ay Önce

Sayın KARAMOLLAOĞLU, doğru söyleniş önce VATAN.

Kürşat Başkan
Kürşat Başkan - 12 ay Önce

Helal olsun Sn.karamollaoğluna adam gibi sik duruş gösterdi ve gercek bir Batansever olduğu gösterdi,birileri gibi koltuk sevdasına Vatanı saymadı


SIRADAKİ HABER

banner151