KHK'daki skandalın en büyük savunucusu Bahçeli bu sözlerini çabuk unuttu!

696 sayılı KHK'da geçen "15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemler kapsamına sokulacak girişimlerin bastırılması kapsamında hareket edecek sivillerin cezai sorumluluğu olmayacağı" hükmü tartışma yaratmaya devam ediyor.

KHK'daki skandalın en büyük savunucusu Bahçeli bu sözlerini çabuk unuttu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de çıkarılan bu maddeyi destekleyen açıklamalar yaptı. Bahçeli Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Ne var bunda? CHP niye rahatsızdır? HDP niye hoplamaktadır? İP niçin huzursuz, Barolar Birliği Başkanı neden keyifsizdir? 15 Temmuz'da milli beka zillet ve zulmet dolu saatlerde bizzat millet tarafından savunulmuştur. Bundan gocunanlar FETÖ'nün kurşun askerleridir.

15 Temmuz gecesi ve devamında; 251 kardeşimiz şehit, 2194 kardeşimiz de yaralanmıştı. İşgalin soğuk, acıklı ve alçak teşebbüsünü 80 milyon yaşamıştı. Devletin ayağa düşmemesi için kahramanlar toprağa düşmüştü. Kim, neyden bahsediyor? CHP ve yedekleri yüzsüzce nasıl konuşabiliyor?

FETÖ'ye cesaretle direnenler, darbecilere meydan okuyanlar, istilacılara vatanı dar edenler yargılansın, cezai sorumlulukları doğsun mu isteniyor? Bu soruya evet diyenler var ise bize göre vatan hainidir, FETÖ'nün uyanmış ve harekete geçmiş kripto koludur." demişti.

Bahçeli düzenlemeyi eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e tepki göstererek, “İnsanlar sokakta birbirlerinin kafasına sıkarmış, iç savaş çıkarmış, militarist bir toplum ve devlet yaratılıyormuş. 11. Cumhurbaşkanı Gül de hukuk devleti açısından muğlak ve kaygı verici buluyormuş. Ben de vehme kapılmış bu zihniyetleri endişeyle takip ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ancak Devlet Bahçeli, AKP’ye yakın durmak isterken kendi söylediği sözleri unutmuş gibi...

FETÖ’cü darbe girişiminden 4 gün sonra 19 Temmuz 2016’da MHP lideri, Meclis’teki grup toplantısında yaptığı konuşmada, askerlerin siviller tarafından darp edilmesini ağır sözlerle eleştirmişti.

Bahçeli konuşmasında, “Kimin suçlu, kimin mazlum olduğu tespit edilmeden, Mehmetçiklerin yüzüstü yatırılışları, eller yukarıda teslim alınışları, yerlerde darp edilmeleri, çıplak halde kafalarına vura vura polis otolarına bindirilmeleri skandaldır” ifadelerini kullanırken, “Hukuk” çağrısı yapan Bahçeli devamında şunları söylemişti:

“Sela vermesine verilsin, imamlar durmasın milleti sokağa çağırsın; ama halkla asker birbirine girmesin, askerle asker cepheleşmesin, bu devletin, bu milletin Allah muhafaza selası duyulmasın. Hele hele Milliyetçi Ülkücü Hareketi hiç kimse olaylara çekmeye, kışkırtıp tahrik etmeye çalışmasın. Bırakalım, kimin ne suçu varsa hukuk ortaya çıkarsın. Sabredelim, mahkemeler son sözü söylesin.”

BOZKURT İŞARETİ

O askerin başında bozkurt işareti yapan iblis uşağı yaratık neredeyse bulunup gözaltına alınmalı. Bu şerefsiz doğduğuna pişman edilmeli darbecilerle yargılanmalıdır.  Çile çektik, belli, etmedik. Mehmetlerimize kıymayalım.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER