Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu görüşmesi sona erdi, İlk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki lider açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu görüşmesi sona erdi, İlk açıklama

Ortak aday ve Abdullah Gül sorularına yanıt veren Karamollaoğlu, "Şu anda o sorulara cevap bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezinde görüştü.

Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu. Görüşmenin ardından iki lideri kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu'nun açıklamaları:

Görüşmelerimiz bu hafta içinde bir takım neticelerin doğmasına vesile olacak. Baskın seçimle iki ayağımızı bir pabuça soktular. Ben özellikle sayın Genel Başkanı ve arkadaşlarını tebrik ettim. İYİ Parti seçime girmeme ihtimali ile karşı karşıya kalacaktı. Bu jesti herkes de yapamaz. Neticede oy verecek olan vatandaş oy verme hakkını kullanacak. Bundan dolayı şu anda biz temelde kendi partilerimizin menfaatlerinden çok ülkemizin geleceği ile ilgili bir takım konularda dirsek temasına ihtiyacımız olduğunu gördük. Çalışmalarımız bu hafta içinde neticelenir diye ümit ediyorum.

ORTAK ADAY MI GELİYOR?

(Abdullah Gül sorusuna yanıt) Şu anda o sorulara cevap bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Genel başkanla ve arkadaşları ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hepimiz heyecanlıyız, güzel bir şey. 25 Haziran'a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. İYİ Parti'ye verdiğimiz destek, elbette ki biz demokrasiyi savunuyoruz. Siyasal iktidarın bir partiyi seçime sokmamak için devletin kurumlarını etkilemesi bizim sindireceğimiz bir olay değil. Biz demokrasinin bu ülkede olmasını savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz. Sorun Türkiye sorunudur. Hepimiz birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bu bağlamda Saadet Partisi'nin demokrasiye olan bağlılığı ve attığı adımlar bizim açımızdan da Türkiye açısından da son derece önemli adımlardır.

CHP'de cumhurbaşkanı adayının belirleneceği PM toplantısı ise yarın gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 12:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin Taşer
hüseyin Taşer - 4 yıl Önce

Ülkeyi ileri taşıyacak ilkeler üzerinde anlaşmak insanlık vazifesi, siyasal bir borçtur!...

Yüksel Önal
Yüksel Önal - 4 yıl Önce

Ben bu intifik için kesin olma0malı derim.
Abdulah Gül gibi bir kişiliksiz adam bu ülkeye ikinci kez cumhurbaşkanı olmamalı.
Bu gerçekleşirse tarih CHP afetmez...

İYİ mi ne
İYİ mi ne - 4 yıl Önce

Saadete de bi 20 vekil verdim mi rte bahçelinin eli ayağı TUTUŞUR ;) hahahaaaaaa