Kılıçdaroğlu'ndan MİT'e Gestopa Benzetmesi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ülkesinin istihbarat teşkilatını Nazi dönemi Alman gizli servisi Gestapo’ya benzetti.

Kılıçdaroğlu'ndan MİT'e Gestopa Benzetmesi

~~MİT'in içinde CHP'yi karıştırmakla görevli bir grubun olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, hedefindeki kuruma ve iktidara yönelik ağır ithamlarda bulundu.

Sabah saatlerinde THY uçağıyla Erzurum’a gelen Kılıçdaroğlu, havalimanında çok sayıda partili tarafından karşılandı. Uzunca bir araç konvoyuyla şehir turu atarak CHP Gençlik Kolları Merkezinin açılışını yapan Kılıçdaroğlu, gençlik kolları mensuplarıyla bir süre sohbet etti.

MİT SİYASAL PARTİYİ NASIL KARIŞTIRIM BU ÇABA İÇERİSİNE GİRMESİN

Daha sonra gazetecilere MİT’in CHP’yi bölmeye çalıştığı yönündeki iddialara cevap veren Kılıçdaroğlu, MİT’i Gestopa’ya benzeterek, “Cumhuriyetin değerlerini savunan AKP’nin karşısında tek bir parti var o da CHP. Siyasi partiler devleti yönetmek için iktidara gelirler. Devlet olmak için değil. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi şu an bir devlet partisi gibi. Devletin kurumları devlete değil AKP’ye hizmet ediyorlar. Bunlardan birisi de MİT içerisindeki bir gruptur. Yasa ile kurulmuştur. Biliyorsunuz Almanya da Gestapo da yasayla kurulmuştur. Gestapo’nun özelliği Alman devletine değil Alman hükümetine hizmet ediyordu. MİT, bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım, bu çaba içerisine girmesin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER