Koray Aydın, Akşener’in açıklamasını hem kabul eti, hem de etmedi!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bahçeli ile yakın temasa ilişkin soruya ise şu şekilde cevap verdi.

“Nezaket çerçevesinde yapılmış işlemlerden. Bir siyasi sonuç yanlışlığına düşülmemesi lazım. İYİ Parti ayrı parti, MHP ayrı parti”
Aydın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in milletvekillerini sert şekilde uyardığı iddialarına, “Genel konularla ilgili değerlendirme yaptık. Seçimden bugüne kadar geçen süreçle ilgili değerlendirme yaptık. Genel Bakanların uyarılarının sertliği olmaz” şeklinde konuştu. 

Aydın'ın açıklaması şu şekilde;
" İYİ partiyi ortaya çıkartan nedenler var.Bir, parti içi demokrasiye önem vermemek.
 Lider sultasının Parti içi suçlamalarla "FETÖ'cüler" "dış güçlerin oyuncağı" gibi ayrıştırma yakıştırmaları. Türkiye'de tek adamlık rejimine geçen bir şeyin fitilini ateşlemek ve bunun yüklenicisi olmak şu anda bu ortaklaşma alanlarında hiçbir benzerliğimiz yoktur.

Biz ayrı bir partiyiz.

Soru:  Akşener çok sert uyardı.

Koray Aydın: O konu ile ilgili değil, genel konularla ilgili biz bir değerlendirme yaptık. O sadece bu konu içinde bir alt başlık.
 Seçimlerde ve bu süreçle ilgili genel başkan bir değerlendirme yaptı. Genel başkan uyarılarının sertliği olmaz. Genel başkan uyarıları gereklidir de. Zaman zaman uyarıda da bulunurlar. Bu çok normal bir durum. Ben sert ifadesini kabul etmiyorum.

Soru: Akşener “Ben siyasi nezaketi iyi bilirim. Ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. Partimize; FETÖ’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir." dedi.

Koray Aydın: Bu açıklamayı Nereden aldınız internette yazılan her şey doğru değil o sözler orada kullanılmadı o kadar söyleyebilirim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 3 yıl Önce

cabuk sinirlenenleri siyasette önemli yerlere getirmeyeceksiniz , partiyi batırır, geniş olacaksınız.

Kemal Hoş
Kemal Hoş - 3 yıl Önce

MHP 'nin yaptıklarını ne çabuk unuttu!

Nejdet celik
Nejdet celik - 3 yıl Önce

Koray Aydın ın bu tespitine katılmıyorum.aksine iyi parti olarak seçime çok hazır olmadığını hepimiz biliyoruz.öyleki seçtiğimiz vekil bile gidip bizlere hakaret ve küfür eden zatın elini öpmesi bile adaylarda bile hatalı olduğunu göstermektedir...

METIN KARACA - ALMANYA
METIN KARACA - ALMANYA - 3 yıl Önce

Çok Değerli Milltvekillerimiz.
Seçildiniz ve Milleti Temsilen ordasınız. Ateşten
Gömlek gibidir. El öpmek bir defa ancak Dede,Nine,Baba Anne ve benzeri gibilerin elleri öpülür. Ayrıca hani biz Allah' a eğiliriz Şiarını rafa
Kaldıramayız. Ülkücü Hareketi
Parcalayanların elini öpmek bilãkis döner lerin
Hiç öpülmez. Ama bu demek değil hiç El verme Verde Parmaklarını koru.bilmem anlatabildimmi.
Vesselãm.

Nuri BAYRAKTAR
Nuri BAYRAKTAR - 3 yıl Önce

D. B. nin görevlisi olarak İYİ Partiye gelen bu kişinin acilen parti dışına atılması gerekir.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344