Koray Aydın Bilecik'te

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın, kongre için delegelerin ve MHP’nin tabanından gelen bir istek olduğunu belirterek "Yani bu aynı zamanda dip dalgadır.

banner311
Koray Aydın Bilecik'te

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın, kongre için delegelerin ve MHP’nin tabanından gelen bir istek olduğunu belirterek "Yani bu aynı zamanda dip dalgadır. Milliyetçi Hareket Partisinin bu olağanüstü kongresini besleyen bu dip dalga Milliyetçi Hareket Partisinin bütün dinamiklerini, bütün unsurlarını bünyesinde barındırmaktadır" dedi. bugün Bilecik’e gelen Koray Aydın’ı Şeyh Edebali Türbesi önünde, parti yönetimi tarafından görevden alınan MHP Bilecik eski İl Başkanı Ahmet Gürses ile Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Tevfik Özütürk ve partililer karşıladı. Koray Aydın, ilk olarak Şeyh Edebali Türbesini ziyaret etti. Aydın, daha sonra partililerle birlikte Şeyh Edebali Türbesi yanında tarihi Orhangazi Camii’nde akşam namazını kıldı. Cami çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aydın, MHP’de bir olağanüstü kongre süreci başladığını belirterek, “Bu olağanüstü kongre sürecini temsilen imza vererek bu iradeyi oluşturan arkadaşlarımız, sadece kendi iradelerini oluşturarak bu adımı atmış değiller. Bu hareketlerin arkasında bütün dinamikleri oluşturan unsurlar bulunmaktadır. Tabiri caizse bu harekete gönül veren milyonlarca arkadaşımızın, ülküdaşımızın neredeyse yüzde doksanının desteği, duaları ve gayretleri vardır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN BUGÜNKÜ ŞARTLARI İÇERİSİNDE GÜÇLÜ BİR MHP’YE İHTİYACI VAR”

Kongre için delegelerin ve MHP’nin tabanından gelen genel bir istek olduğunu söyleyen Koray Aydın, “Yani bu aynı zamanda dip dalgadır. Milliyetçi Hareket Partisinin bu olağanüstü kongresini besleyen bu dip dalga Milliyetçi Hareket Partisini bütün dinamiklerini bütün unsurlarını bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla atılan bu adım belki de Türk siyasi tarihinin tabanıyla bütünleşmiş, kenetlenmiş, onların istek özlem ve arzuları doğrultusunda şekillenmiş bir harekettir. O bakımdan atılan bu adımı bu çerçevede değerlendirmek, bu muhteva ile anlamaya çalışmak yapılacak en doğru şey olacaktır. Şunu söylemekte fayda var. Türkiye’nin bugünkü şartları içerisinde güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyacı var. Milliyetçi Hareket Partisinin kendi duruşuyla kendi tarihsel sürecinde aldığı şekil ile halkın o istediği, beklediği, arzuladığı bir Milliyetçi Hareket Partisi’ne şiddetle ihtiyaç var” diye konuştu.

“ÜLKEDE BUNLARIN BORAZANI ÖTÜYORSA BÜTÜN PARTİLER KENDİNE YÖN VE BİÇİM VERSİN”

Koray Aydın, Türkiye’nin iç savaşın ortasında ve üçüncü dünya savaşının eşiğine olduğunu iddia etti. "Savaşının eşiğindeyiz ne yaptığını bilmeyen yalancı, riyakar, uluslararası platformlarda değeri kalmamış bir siyasal iktidarı tarafından yönetiliyoruz" diyen Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Hala bu ülkede bunların borazanı ötüyorsa, Türk siyasetinde yer alan bütün unsurların bütün partilerin bu durumu dikkate alarak, kendine bir yön vermek, kendine bir biçim vermek gibi bir zarureti bir mecburiyeti var. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bu şartlarından dolayı doğan zaruretleri yerine getirmek üzere belki de Türk siyasi tarihine örnek olabilecek bir adım atıyor. Bu adımın bir bakış açısıyla değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül verenler, kimse Milliyetçi Hareket Partisinde bu olanları bizim adımızı lütfen yorumlamasınlar.”

AK PARTİ’NİN SÖZCÜLERİNE SESLENDİ

Bilecik’ten AK Partinin sözcülerine seslenen Koray Aydın, “Kendi yorumlarını kendilerine bıraksınlar. Bizi yorumlamasınlar. Bizi anlayamazlar. Bizim Vatan aşkımız ülkülerimiz sevdalarımız var. Biz bu ülke için bedel ödemiş insanlarız. Bizi bu yönümüzle değerlendiremeyeceklerini biliyorum. Çünkü onlar bu büyük mücadelelerin verildiği dönemde onların bu ülke ile ilgili hiç kaygıları olmadığını biz yaşayarak görmüş bir nesli temsil ediyoruz. O bakımdan bizi uzaktan izlesinler, kenara çekilsinler. Bu milletin önünü açacak bir yolu inşallah büyük Türk Milleti ile hep beraber inşa edeceğiz bunun gayreti içerisindeyiz. Artık Türklük düşmanlarının harekete geçtiğini, bu milletin tarihi, birikimi ve adı ile oynamaya kalkanların, bu milletin yüce dininin içini boşaltarak sadece bir şeddi bir hale dönüştürmeye çalışan düşmanlarına karşı da bu milletin hem milli hem dini hassasiyetlerini temsil eden bir hareket olarak bu milletin önüne düşeceğiz” dedi.

“SUR VE Cizre’NİN ALTINA DÖŞENEN DEHLİZLERİ DEVLET İHALE YAPSA MÜTEAHHİT BİR SENEDE YAPAMAZ”

Son olarak kendileri için kimsenin yorum yapmamasını isteyen Aydın, “Bizim hakkımızda kimse yorum yapmasın. Kimse bize kendi bulunduğu yerden kendi menfaatlerine göre değerlendirmesin. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Şuna inanıyoruz zor şartlar kendi şartları içerisinden bir güç meydana getirir. Bizim ülkemiz tehlikede hem de büyük tehlikede. Ne yaptığını bilmeyen bir iktidar, ülkenin Doğu ve Güneydoğusunda bir paralel örgütlenmeye müsaade etti. Ve bu paralel örgütlenmenin bütün unsurları bu bölgelerde işledi. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak uyardık, söyledik. Sur’un altı kazılıyor buna müsaade etmeyin dedik. Cizre’nin altı kazılıyor buna müsaade etmeyin dedik. Bunlar internet sitelerinde paylaştılar, bunlar çiklet çiğneyerek bu olanları izlediler. Allah aşkına herkes bir düşünsün bugün Sur’un altına Cizre’nin altına döşenen dehlizleri devlet ihale yapsa yemin ediyorum müteahhit bir senede yapamaz. Bu kadar ağır bir ihmal kan olarak şehitlerimiz olarak bize geri dönüyor. Türkiye nasıl o sıkışmış dönemlerinde kendi kurtuluş savaşlarıyla ayağa kalkmasını bildiyse bu milletin hem dini hem milli bütün unsurlarıyla örtüşen Milliyetçi Hareket Partisi felsefesiyle yeniden ayağa dikilecektir” dedi. Koray Aydın daha sonra muhalif partililerle akşam yemeğinde buluştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 21:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.