Koray Aydın: MHP, iktidarın tek alternat

Yozgat’ta konuşan Koray Aydın, “Çözümü olan bir iradeye ihtiyaç var. Türk milleti yeni bir arayış içerisinde. Bu arayışın adresi MHP olmalı” dediKaynak: Koray Aydın: MHP, iktidarın tek alternatifi

banner311
Koray Aydın: MHP, iktidarın tek alternat

MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın, Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda partililerle bir araya geldi. Konuşmasında 14’üncü toplantılarını yaptıklarını belirterek, gittikleri yerlerde gönüldaşlarıyla hasbihal ettiklerini ifade eden Aydın, 1 Kasım seçimlerinden sonra Türk siyasi hayatında büyük bir dalgalanmanın olduğunu anlattı. Partisinde yaşanan kongre heyecanını sağlıklı bir hareket olarak niteleyip, Türkiye’de sıkıntılı bir sürecin yaşandığını anımsatan Koray Aydın, “Sözü olan, çözümü olan bir iradeye ihtiyaç var. Türk milleti yeni bir arayış içerisinde. Bu arayışın adresi MHP olmalıdır” diyerek şunları söyledi:

Asla kabul edemeyiz

“Bugün AKP’ye oy vermiş insanlarımızın bile bu çaresizlik, ümitsizlik ikliminde ‘Ne oldu da bunlar başımıza geldi?’ sorusunu herkesin kendi kendine sorduğunu bilmeliyiz. Çünkü bu bitmişliktir, bu tükenmişliktir. Bu kandırılmışlık, Türk milletinin kaderi olamaz. Daha yeni Ankara’da bir Yozgatlı şehidimizi toprağa verdik. Daha 10 gün önce Şefaatli’de yine bir polisimizi toprağa verdik. Bunun onlarcası, yüzlercesi bu ülkenin her tarafında yaşanıyorsa, bunun siyaseten bir sorumluluğu yok mu? Bunu yapanın, buna göz yumanın, buna arka çıkanın hiç mi bir siyasi sorumluluğu yok? Elbette var. Ama bu ülkeyi idare edenler, bu aymazlık ortamında bütün değerlerimiz üzerinden adeta kahkahalar atarak bu tabloyu izliyor. Sizleri de bizleri de bunu kabul etmeye zorluyorlarsa, buna itiraz edilmesi lazım. İşte sizlerle bizleri bir araya getiren bu itiraz kültürüdür, bunu kabul edemeyiz, buna evet diyemeyiz, ne hale geldi bu ülke?”

Yeni bir yapılanma

Koray Aydın, Türk siyaseti içerisinde kendi yolunu kendi çizecek bir hareketlenmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: “Bugün Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde yaşananlar budur. MHP, iktidarın tek alternatif partisidir. Bu bir siyasal gerçekliktir. Amacımız MHP’yi bütün halk katmanlarının oyunu alabilecek bir şekilde yeniden yapılandırmaktır. Sözü olan, çözümü olan bir iradeye ihtiyaç var. Türk milleti yeni bir arayış içerisinde. Bu arayışın adresi MHP olmalıdır” diye konuştu. Türkiye’nin “mülteci toplama kampına” dönüştürüldüğünü ileri süren Aydın, “2.5 milyon mültecimiz olmuş. Türkiye’nin içinde olduğu bu manzara aslında bir felaketin işaretçisi” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 09:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.