MAHÇUPYAN, BAŞBAKANA BAŞDANIŞMAN OLUYOR!

‘Solcu akademisyen‘ kimliğiyle tanınan ancak son dönemde AKP’nin politikalarını desteklemesiyle dikkat çeken gazeteci, yazar ve akademisyen Etyen Mahçupyan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanlarından biri oldu.

MAHÇUPYAN, BAŞBAKANA BAŞDANIŞMAN OLUYOR!

Milliyet’ten Kıvanç El’in haberine göre Davutoğlu Mahçupyan’a bu teklifi Akil İnsanlar toplantısında götürdü; Mahçupyan da öneriyi “memnuniyetle” diyerek kabul etti.
 
Akil İnsanlar üyesi olan, ‘sivilleşme’, ‘demokratikleşme’, ‘devlet ve toplum ilişkileri’ ve ‘azınlıklar’ üzerine yaptığı çalışmalarlatanınan Mahçupyan ile Davutoğlu’nun tanışıklıklarının akademisyenlik dönemine dayandığı belirtiliyor. Milliyet’in haberine göre, ikili arasında bir ‘entelektüel hukuku’ bulunuyor.
 

Sabah’tan Ermeni vurgusu
 
Mahçupyan ile Davutoğlu arasında yakın bir çalışma sistemi geliştirileceği belirtilirken, hükümete yakın Sabah gazetesi Mahçupyan’ın Ermeni kimliği nedeniyle bu göreve geldiğini ima etti.
 
Sabah haberinde, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl 24 Nisan 1915’in yıldönümünde yayımladığı mesajın ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu da Türkiye ile Ermenistan arasındaki ‘normalleşme sürecini’ geliştirecek önemli bir adım attı’‘ ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER