Manisa'daki mitingde 80 yaşındaki kadın Akşener'e bileziğini verdi

Meral Akşener Manisa'da halka hitap etti.

banner170

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa'da vatandaşlara seslendi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, "Kıraathane" söylemi üzerinden eleştirdi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Akşener'in İzmir Bergama'dan sonraki durağı Manisa oldu. Burada on binlerce vatandaşın karşıladığı Akşener, sahneye çıktığında büyük bir coşku yaşandı. 

Açıklamalarına başlamadan önce Akşener, bir vatandaşın sürprizi ile karşılaştı. 80 yaşındaki bir kadın, Akşener'in yanına gelerek seçim kampanyası için bileziğini vermek istediğini söyledi.

Bileziği kabul eden Akşener, "Allah bana bunlara haram katmayı nasip etmesin. Allah sizden razı olsun" dedi.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

“1 YILDA 6800 İNTİHAR VAR”

"Biz diyoruz ki gence iş bulmak bu devletin görevidir. Gencimize iş bulacağız, bulamadığımız zaman se 500 TL maaş bağlayacağız. Başları yere eğilmesin diye. Vatandaşın kredi kartı borçlarını bir kereliğine sileceğiz. Bunların arasında çiftçisi, esnafı, şehit ve gazi aileleri var.

6800 intihar var bir yılda. Kimse onları konuşmuyor. Borçları yüzünden insanlar bu durumlara düşüyor. Bunların kaynağını nereden mi bulacağım? Çaldıklarınızı geri alacağım. Türkiye’ye gelen mülteci kardeşlerimizi evlerine göndereceğim. Sonra TRT’yi satacağım 2.5 milyar TL cepte. Ayrıca para gelecek sattığımız için. TİKA çıktı birde 8 milyar dolar harcanıyor. Mogadişu’ya 25 kilometre yol yapmışlar. Paranın gerisi nereye gitti belli değil."

"MADENCİYE TEKME ATANI VEKİL ADAYI YAPTILAR”

"Benim gencimin cebinde 5 TL yokken… (“Türkiye seninle guru duyuyor” sloganları) bütün israfı keseceğiz ve her yıl 50 milyar dolarlık yatırım, fabrikalar yapacağım. Gençlerimiz iş bulup çalışacak. Sattıklarınızın yerine bir tane fabrika yaptınız mı?

Sona faciasında bir madenci kardeşimizi tekmeleyeni milletvekili adayı yaptınız mı? Bu ne demek vatandaşı tekmelemek serbest demek. Ben piyonlara laf söylemedim hiç asıl olan onu oynatandır.

Erdoğan diyor ki “Biri size tekme ata ben sonu ödüllendiririm.” Bu yorgun şoförü evine göndermek için yola çıktık Allah’ın izni ile başaracağız. (“Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganları)

Çiftçi pahalıya üretiyor. Sen 6 TL’den mazot kullandırırsan, yatlara yatlara 1.6 TL’den yakıt kullandırırsan çiftçi ucuza ürün mal edemez. 5 yıl içinde kendine yeten bir Türkiye tanzim edeceğiz. Kadın, genç işsizliğini de en hızlı şekilde ortan kaldıracağız."

"DEVLET KAHVE AÇAR MI?"

"Çılgın projeler var havalarda uçuşuyor. Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Diyorum ki Sayın Erdoğan 65 milyar dolar oraya yatırılacak buradan Türkiye’ye Rize’ye hangi gelir getirilecek. Yeni bir fikir getirdi şimdi. Kahve açacak kahve. Milletin cebine para koyacağına kahve açıyor. Bu çocuklara iş imkânı sağlayıp kahvelerden çekeceğine kahve açıyor. Devlet kahvehane açar mı? 2 tane kek bedava olacakmış. Hepimizin geleceği için bu yorgun şoförü evine göndermek gibi bir görevimiz var."

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Petek
Ali Petek - 10 ay Önce

İYİ GELECEK

Gonul given
Gonul given - 10 ay Önce

Nne dunya be kimi rusvet halka dagiyir kimide helal isteyerek yardim eden vatandasimiz var helal sana be teyzem

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151