Mehmet Ali Şahin MGK Kararı'nı doğruladı

'Gülen Cemaati'ni bitirme kararı'nın imzalandığı MGK belgesinde ismi geçen ancak imzası bulunmayan tek kişi Mehmet Ali Şahin'di. Mehmet Ali Şahin MGK Kararı'nı doğruladı.

Mehmet Ali Şahin MGK Kararı'nı doğruladı

Taraf'ın yayınladığı 'Gülen'i bitirmek amacıyla imzalanan MGK Kararı'na eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den de itiraf geldi.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MGK Kararı'nı doğruladı.

“Başbakanlık arşuvlerinde bu belgenin bulunduğunu” belirten Mehmet Ali Şahin, “Gülen Cemaati'ni Bitirme Kararı 2004'teki MGK'da Alındı” haberini de doğrulamış oldu.

Mehmet Ali Şahin, belgenin doğru olduğunu ve Başbakanlık Arşivinde olduğunu söyledi.

Radikal'a konuşan Mehmet Ali Şahin, Kararın MGK Genel Sekreterliği tarafından yasa gereği Başbakanlık Müsteşarlığına teslim edildiğini ama hükümetin bunu hiçbir zaman Bakanlar Kurulu gündemine almadığını kaydetti.

BELGE DOĞRU, BAŞBAKANLIK ARŞİVİNDE

Radikal'in haberine göre; Taraf’ın yayımladığı belgenin doğruluğu konusunda şüphe yok.

Başbakan’ın Danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, “2004’teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiş, hiç bir bakanlar kurulu kararı alınmamış, hiçbir işlem yapılmamıştır” ifadesiyle bunu doğruladı.

O dönem MGK’nın tavsiye kararlarının takibini yapan Başbakanlık Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu’nun başında bulunan dönemin Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de söz konusu belgenin Başbakanlık Müsteşarlığı’na geldikten sonra ilgili dosyaya konulduğunu ve bir daha hiç çıkmadığını söyledi.

SADECE MEHMET ALİ ŞAHİN'İN İMZASI EKSİK

59. hükümeti MGK’da Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül temsil ediyordu. Şahin, Atina Olimpiyatları nedeniyle Yunanistan’da olduğundan toplantıya katılmamıştı. Bu nedenle belgede sadece onun imzası eksik.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2013, 14:28
YORUM EKLE