“Meral Akşener, MİT'i satacakmış”

Meral Akşener İstanbul Esenyurt'ta halka hitap etti.

Esenyurt'ta on binlere seslenen İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Erdoğan'ın "MİT'i satacak" söylemlerine, "Böyle bir yalan olabilir mi? Bu kuyruklu yalan" şeklinde cevap verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, tüm engellemelere rağmen İstanbul programına devam ediyor. 

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in Esenyurt’ta yapmış olduğu konuşmasından önce çıkanlar şu şekilde:

“Önümüzde bir seçim var. Ve siz karar vereceksiniz. Hem Cumhurbaşkanını seçeceksiniz, hem milletvekili. Ya tek adamın dudağına sıkıştırılmış bir gelecek. Ya da güçlendirilmiş bir parlamenter sistem. Ben biliyorum ki bu karar Türkiye'nin hayrına olacak. İnşallah sandıklar açıldığında Türkiye'nin geleceğinin iyi olacağı, Ampulün patlayıp, güneşin doğduğu bir gün olacak.

İYİ Parti kurulmasaydı ve ben sizin imzanızla aday olmakta diretmeseydim. Bugün Erdoğan'ın birinci turda kaç oy alacağı harici başka bir şey duymayacaktık ekranlarda. İyi ki size güvenmişim ve aday olmuşum.

Bir seçime gidiyoruz. İktidar savaşa gidiyormuş gibi lanse ediyor. Onlar harici herkese hakaret gırla. Buraya gelirken bir ziraat mühendisi kardeşimiz dert yakındı. Dedi ki ‘tarımı öldürdüler, biz 10 yıldır işsiziz'. Tarım ürünleri pahalıya mal oluyormuş. Olur tabi çiftçilerimiz mazotu pahalıya alıyor.

Mardin önceden canlı hayvan ihracatı yapardı, bütün dünyaya. Şu an Mardin'de Angus ineği yiyorlar.

25 yıldır İstanbul'u yönetiyorsunuz. Her şeyi yandaş müteahhite yaptırdınız. Geçtiğiniz taktirde fahiş fiyat veriyorsunuz. Geçmezseniz, zaten o sizin cebinizden alınıyor.

Erdoğan her yerde yalan söylüyor. Bugün diyor ki “Meral Akşener, MİT'i satacakmış” böyle bir yalan olabilir mi? Bu kuyruklu yalan.

İsraf öyle başını aldı gitti ki, sizin cebinizden itibar yapıyorlarmış. Atatürk Orman Çiftliği'ni hallettin, şimdi Okluk Koyu'nun içine tükürüyorsunuz. Neymiş yazlık saray yapıyorlarmış. Kalacağın süre ne kadar ki? Oradaki bütün doğanın dengesini bozdun.

"ÇİFTÇİLERİMİZ MAZOTU PAHALIYA ALIYOR"

İYİ Parti kurulmasaydı ve ben sizin imzanızla aday olmakta diretmeseydim. Bugün Erdoğan’ın birinci turda kaç oy alacağı harici başka bir şey duymayacaktık ekranlarda. İyi ki size güvenmişim ve aday olmuşum.

Bir seçime gidiyoruz. İktidar savaşa gidiyormuş gibi lanse ediyor. Onlar harici herkese hakaret gırla. Buraya gelirken bir ziraat mühendisi kardeşimiz dert yakındı. Dedi ki ‘tarımı öldürdüler, biz 10 yıldır işsiziz’. Tarım ürünleri pahalıya mal oluyormuş. Olur tabi çiftçilerimiz mazotu pahalıya alıyor.

Mardin önceden canlı hayvan ihracatı yapardı, bütün dünyaya. Şu an Mardin’de Angus ineği yiyorlar.

25 yıldır İstanbul’u yönetiyorsunuz. Her şeyi yandaş müteahhite yaptırdınız. Geçtiğiniz taktirde fahiş fiyat veriyorsunuz. Geçmezseniz, zaten o sizin cebinizden alınıyor.

Erdoğan her yerde yalan söylüyor. Bugün diyor ki “Meral Akşener, MİT’i satacakmış” böyle bir yalan olabilir mi? Bu kuyruklu yalan.

İsraf öyle başını aldı gitti ki, sizin cebinizden itibar yapıyorlarmış. Atatürk Orman Çiftliği’ni hallettin, şimdi Okluk Koyu’nun içine tükürüyorsunuz. Neymiş yazlık saray yapıyorlarmış. Kalacağın süre ne kadar ki? Oradaki bütün doğanın dengesini bozdun.

"BEKA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Gitti Suriye’nin içine elini soktu. 4 milyon Suriyeli, Türkiye’ye geldi sayesinde. Seçildiğim taktirde, Suriye ile ilişkileri düzelteceğim. Ve kardeşlerimizi geri yollayacağım.

Büyük şehirlerde emeklilerin durumu zor. Emeklilere bayramlarda ‘İyi Bayramlar’ ikramiyesi vereceğiz. Ve emeklilerimizin ilaç bandrol paralarını da almayacağız.

Kendilerine yetemeyen ülkeler başka ülkelere bağlanmaya mahkumdur. O yüzden biz bu beka sorununu çözeceğiz.

Zengin öğrenci, fakir öğrenci, iyi okul, kötü okul siz böyle bir muameleyi hak ediyor musunuz? Bu ülkeden Aziz Sancar çıktı. Ödülünü getirdi, Atatürk’e hediye etti. Bu ülkede kim bilir kaç Aziz Sancar var? Onun için eğitimi düzeltmemiz lazım.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Gürbüz
Hüseyin Gürbüz - 11 ay Önce

Mit'i degil , it i satacam dedi

ÇAKABEY TÜMTÜRK
ÇAKABEY TÜMTÜRK - 11 ay Önce

VALLAHİ SATARSADA FENA OLMAZ. ÇÜNKÜ MİT CİA NIN YAN KURULUŞU GİBİ ÇALIŞIYOR.

SIRADAKİ HABER