MHP, AKP'yi çok sert kınadı!

banner155

TBMM'nin 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümüne ilişkin hazırladığı Meclis albümünde CHP'li ve MHP'li vekillerin fotoğraflarına yer verilmediği ortaya çıktı. Meclis Başkanı'nın bu tutumunu protesto eden CHP'liler hazırlanan kitapçığı ve kendilerine gönderilen albümü almadı.MHP'li milletvekillerinin albümü alıp almadıkları bilinmezken MHP Hatay Milletvekili Ahrazoğlu AKP'yi kınadı.

banner170

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, "15 Temmuz hain darbe gecesi sadece iktidar partisinin milletvekilleri varmış gibi gösterilmesini kınıyorum" dedi.

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Türkiye’nin Lübnan’da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü’ne Silahlı Kuvvetler unsurlarıyla katkı sağlaması konusundaki tezkerenin, 31/10/2018 tarihine kadar uzatılması hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldığı konuşmasında "Devlette devamlılık esastır.” ilkesi gereğince destek vereceklerini ifade eden Ahrazoğlu, “15 Temmuz günü Genel Kurulda “15 Temmuz Millet Darbeye Dur Dedi” konulu kitapçık da, dergi ve resimler de torba içerisinde bizlere verildi. Resimlere baktığımızda, sanki 15 Temmuzda hain darbe gecesi sadece iktidar partisinin milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunmuş gibi gösterilmiş. Muhalefet milletvekillerinden, özellikle Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinden o resimlerde bir tek kare yok ve ben o gün Meclisteydim. Bunu, burada, samimiyetimle söylüyorum ki üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu bir böbürlenme veyahut da üzüntüden daha çok, bu Mecliste birlik ve beraberliğin o gece sağlandığını, o gece bütün grup başkanlarının, mevcutta bulunan grup başkanlarının konuşması olmasına rağmen ve grup başkan vekilimizin burada konuşma yapmasına rağmen o karelerin bir tanesinin içine alınmamasını da kınıyorum.” dedi.

Meclis Başkanı’nın bu tutumunu protesto eden CHP’liler hazırlanan kitapçığı ve kendilerine gönderilen albümü almadılar. CHP’liler kendilerine çanta içinde gönderilen dökümanları TBMM Genel Kurulu’ndaki sandalyelerinde bıraktı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 15 Temmuz gecesi Meclis’te sadece AKP’lilerin olmadığını belirtti, “40’a yakın CHP milletvekili direndi. Darbeye karşı açık tavır koydu. Meclis Başkanı milletin tam da birleşeceği bir gün olan 15 Temmuz’da ayrım yapıyor o gece burada direnen CHP’lileri, HDP’lileri, MHP’lileri yok sayıyor. Meclis Başkanı’nın bu tutumunu protesto ettiğimiz için bu kitapçıkları ve bize gönderdikleri fotoğraf albümlerini almıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 18:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ak
Mehmet Ak - 2 yıl Önce

Kraldan fazla kralcılık yapanların nazlanma hakları yoktur..Siz AKP'ye destek olmaya devam edin..

memocan
memocan - 2 yıl Önce

Bu MHP ülkenin yüz karası koltuk için ülkeyi sattılar AKP uşağı oldular

MEHMET
MEHMET - 2 yıl Önce

SİZ HALA KULLANILDIĞINIZIN FARKINDA OLMAYIP DA HALEN BUNLARIN PEŞİNDEN KOYUN GİBİ GİDİYORSANIZ DİYECEK BİR ŞEY YOK. AMA ÜLKÜCÜLER BU OYUNA GELMEDİ İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİLER. BUNLAR MHP'Yİ BİR MENDİL GİBİ KULLANIP, İŞLERİNİ AŞIRDIKTAN SONRA ATACAKLARINI BİLMİYORLARMI. BUNLAR NE ZAMAN UYANACAKLAR.

solmaz
solmaz - 2 yıl Önce

kağıt mendil muamelesi

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

bu albüm milletin parası ile yapıldı ama akp nin propaganda aracı olmuş...buna adalet denirmi...denirse sizin adaletinizi kim tartıyor....

ötüken
ötüken - 2 yıl Önce

çok şaşıran oldumu :-)))

SIRADAKİ HABER

banner151