MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir Yeni Partiye geçiyor

banner155

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'in de Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye geçeceği iddia edildi.

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir Yeni Partiye  geçiyor
banner170

MHP'den ihraç edilen Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'la birlikte, halen MHP'nin Bursa Milletvekili olan Kadir Koçdemir'in de Meral Akşener'in kuracağı partiye geçeceği iddia edildi.

Böylece Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu ile birlikte kurulacak yeni partinin milletvekili sayısının kuruluş aşamasında beşe ulaşacağı belirtiliyor.

Öte yandan MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir osn referandumda  "hayır" diyeceğini açıklamış geniş kesimlerde sevgi ve destekle karşılanmıştı.

Dr. Kadir Koçdemir kimdir?

(d. 1 Ekim 1964, Orhaneli Türkiye), Türk bürokrat ve siyasetçi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 1985'te bitirdi.

Federal Almanya'da lisan eğitimini müteakip idare sistemi hakkında uygulamalı staj yaptı.

Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Avrupa Birliği ve İdare Hukuku ve İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İdari Yapı Kalkınma İlişkileri konusunda yüksek lisans öğrenimi gördü.

Kamu Diplomasisi Kursu ve Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. Hacettepe Üniversitesinde Modern Milli Devlet ve Küreselleşme konulu teziyle doktora derecesi aldı.

Azerbaycan İlimler Merkezi'nce fahri doktora unvanı verildi. Mülki idare amirliği mesleğine Ağrı Kaymakam Adayı olarak başladı. Şebinkarahisar, Eskipazar, Kulp, Afşin kaymakamlıkları, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ile Burdur, Elazığ ve Eskişehir illerinde valilik yaptı.

2014 Türkiye yerel seçimleri'nde MHP'den Bursa büyükşehir belediye başkan adayı oldu.

TBMM XXV. ve XXVI. Dönem Bursa milletvekilidir.

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesidir.

İyi düzeyde Almanca ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Telif, çeviri kitap ve makaleleri vardır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
solmaztürk
solmaztürk - 2 yıl Önce

GEÇMİŞİ OLDUKÇA İYİ. GÜÇ KATAR. HAYIRLI OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner151