MHP Çanakkale İl Teşkilatı kapatıldı

MHP Genel Merkez yönetiminin kurultay isteyen seçilmiş teşkilatları görevden almaya devam ediyor. Genel merkezden yapılan açıklamaya göre Çanakkale il, Çanakkale merkez ilçe ve Çorum merkez ilçe teşkilatları kapatıldı.

banner311
MHP Çanakkale İl Teşkilatı kapatıldı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kongre isteyen seçilmiş teşkilatlara yönelik meşru olmayan müdahalesi kıyıma dönüştü. Parti yönetiminin hedefindeki son iller ise Çanakkele ve Çorum oldu. Çanakkale il teşkilatını, merkez ilçe teşkilatını ve Çorum merkez ilçe teşkilatını kapattıklarını açıklayan parti yönetimi tabandan büyük tepki görmeye devam ediyor.

YİNE O AÇIKLAMA

Partiden yapılan açıklamanın önceki görevden alma metinleriyle aynı olması dikkat çekti. 

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin tarafından yapılan açıklamada, “Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Çanakkale İl, Çanakkale Merkez, Çorum Merkez İlçe Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 24/02/2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir. Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 23:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.