MHP'den Atila Kaya’ya jet cevap " Perinçekgillerle ülkücü gençliği bir potaya sokmaya çalıştı"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya’nın açıklamasına çok sert cevap verdi.

MHP'den Atila Kaya’ya jet cevap " Perinçekgillerle ülkücü gençliği bir potaya sokmaya çalıştı"

Büyükataman açıklamasında "Esef verici olan CHP, İP, Perinçekgiller ve yandaşları ile aynı hizada yer almış olması kendi adına bir talihsizliktir.

Gerçi Perinçekgillerle münasebeti çok uzak değildir. Zira açıklamasında andığı ve imzasında belirttiği üzere yaptığı Ocak Başkanlığı döneminde Perinçekgillerle ülkücü gençliği bir potaya sokma garabetine girmiş ancak başarılı olamamıştı." dedi.

 İsmet Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde" Partimizden 4 dönem milletvekilliği, 2 dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve uzunca bir süre Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapan Atila Kaya bugün mecliste bir basın açıklaması yapmıştır.

Kaya’nın açıklaması adeta çıktığı evi taşlamaktan ibarettir. Açıklamasının sonunda kendisini milletvekilliğine taşıyan ülküdaşlarımızdan helallik istemesi gayet güzeldir ancak kendisini 4 dönem milletvekili yapan Genel Başkanımızdan helallik isteyecek yüzü var mıdır?

Karşı çıktığı sistemin detaylarını burada anlatacak değiliz zira uzun uzun referandum sürecinde bunları anlattık.

Esef verici olan CHP, İP, Perinçekgiller ve yandaşları ile aynı hizada yer almış olması kendi adına bir talihsizliktir.

Gerçi Perinçekgillerle münasebeti çok uzak değildir. Zira açıklamasında andığı ve imzasında belirttiği üzere yaptığı Ocak Başkanlığı döneminde Perinçekgillerle ülkücü gençliği bir potaya sokma garabetine girmiş ancak başarılı olamamıştı.

Belki de yıllar önce gördüğü bir rüyayı, rüyasında gördüğü kendince muhterem(!) bir zatın etkisinde fazlasıyla kalmış olabilir.

Kaya unutmamalıdır ki bu hareket kimsenin şahsıyla kaim değildir. Yoluna Allah’ın izniyle devam edecektir.

15 Temmuz’da Cumhuriyet tarihinin en büyük badiresinin atlatıldığı, milletçe yıkımdan dönüldüğü unutulmamalıdır. 15 Temmuz sonrası ülkemiz bir var oluş yok oluş mücadelesi içine girmiştir. MHP ise Türkiye’nin varlığını sürdürmesi ve bekası açısından hayati bir fonksiyon icra etmektedir.

Büyük ülkülere tutunmak ancak kendini aşmayı bilen, fedakârlığın ruhunda erimiş yüksek vasıflı millet evlatları eliyle sağlanacaktır. Millet birdir, o da Türk milletidir. Türkiye’yi durdurmaya hiçbir odağın, hiçbir karanlık mahfilin nefesi yetmeyecektir.

Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı’dır. Gelecek özlemlerini gerçekleştirerek hayat gerçeği yapacak; huzur, refah, istikrar ve istikbal arayışlarına mihmandarlık ve rehberlik edecek yönetim yapısı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.

Atila Kaya, 15 Temmuz’dan ders çıkarmak yerine Ülkücü Hareketle ters düşmüşse bu onun kendi bileceği bir iştir.

Bugün karşımızda Cumhur ittifakını eleştirenler; bugünün Türkiye’si ile Cumhuriyet’in kuruluş yılları arasındaki sosyal, siyasi ve hukuki bağları ve kökleri kopartma tehlikesini bünyelerinde bir virüs gibi taşıdıklarını göremeyecek kadar cehaletin kayalıklarına toslamışlardır.

Milliyetçi Hareket’te iradenin sahibi Milliyetçi-Ülkücü dava arkadaşlarımızdır. Bunların dışında bize empoze edilen senaryolara itibarımız yoktur.

Yapılan bütün yorumların, uygulanan algı yönetimi metotlarının arkasında kirli bir hesap yatmaktadır.

Bundan önce MHP üzerine tezgâh kuranların tezgâhlarını nasıl başlarına geçirdiysek yine aynısını yapacağız.

Kimlerin hangi kapılar ardında pazarlık yaptığı, kimlerin kimin değirmenine su taşıdığı er ya da geç ortaya çıkacaktır.

Yaşanan son süreçte, dost düşman herkes bir kez daha görmüştür ki MHP; Türk siyasetinin önemli ve vazgeçilmez bir aktörüdür. MHP’nin temsil ettiği ve uğrunda mücadele verdiği fikir ve dava, Türk milletinin aklına ve vicdanına bir daha çıkmamacasına işlemiştir. MHP’nin Türk milletinin vicdanında edindiği yeri yok etmeye Truva kalıntılarının gücü yetmez"

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 14:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
RKB
RKB - 9 ay Önce

Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bahçeli sen AKP ile Perinçekle aynı yoldaysan aynı bohçadasın demektir.

Gürbüz can
Gürbüz can - 9 ay Önce

Yoruma ne hacet ağlayın halinize!!!!!

Ali anaçoğlu
Ali anaçoğlu - 9 ay Önce

KENDİLERİ KİMLERİN KUCAĞINDA ONU SÖYLESELER.SAYMMAKLA BİTMEZ.

seŕmet  sınırbaşoğlu
seŕmet sınırbaşoğlu - 9 ay Önce

Atilla kaya doğru der.. haklıdir.. ismet b. ataman mayaş hırsizıdir.. c. evlerindeki ülküculerin erzak ve sigara paralarini çalmistır..

ahmet sever
ahmet sever - 9 ay Önce

komik adam büyükataman :))genel başkanı açıklama yaptığı zaman yanında ağzının içine bakarak şekilden şekile giren bir siyasi mefta...

Zafer aydın
Zafer aydın - 9 ay Önce

Iyi güzelde rahmetli firat çakıroğlu da ege üniversitesinde tgbli ve add li gençler ile ittfak yapmış 200 kislliyle yürümüş o dönem egede teröristlerle mücadele etmişti. rahmetli firat cakirogulunun kemikleri sizlamaz mı? Ruhsar demirelin oğlu o zaman hiç ocağa gitmis mi?

Kemal Hoş
Kemal Hoş - 9 ay Önce

Rabiacılar ile çıkar ilişkisi içinde olanları ciddiye almamak gerekir.

Keskin sirke
Keskin sirke - 9 ay Önce

Dedikoduyla parti yönetmek işte böyle bir şey...


SIRADAKİ HABER