MHP Erzincan Kurultay istedi

MHP'deki olağanüstü kurultay sürecine bir destek de Erzincan'dan geldi.

banner311
MHP Erzincan Kurultay istedi

Erzincan'daki MHP teşkilatları,"Olağanüstü Kurultaya Davet Platformu"nda bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi.

Grup adına açıklamayı Açıklamayı Erzincan eski belediye başkanı, MHP eski il başkanı Erkan Karaman yaptı. Karaman, 7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri sonrası MHP'de olağanüstü kongre süreci başladığını hatırlatarak şunları ifade etti. Karaman, "1997 yılında buyana partimizin genel başkanlığını yürüten, Türk milletinin umudu olmasına rağmen, bu umutları bir türlü yeşertemeyen bu yönetimin, Milliyetçi Hareket Partisi'ni yönetemeyeceği aşikardır" dedi.

HERKESE HAİN DİYORLAR

MHP'nin uygulanan yanlış politikalar sonucunda seçimleri kaybettiğini ifade eden Karaman, olağanüstü kongre talebinde bulunan teşkilatların kapatıldığını, muhalif isimlerin susturulduğunu mahkemeye gidenlerin ise hainlikle suçlandığını kaydetti.

13 yıldır iktidarda olan AKP iktidarına tek alternatifin MHP olduğunu savunan Karaman, "Ama gel gör ki MHP bir türlü alternatif parti olmayı düşünmeyip, 'Az olsun, benim olsun' mantığı ile devamlı küçülmeye, ivme kaybetmeye devam etmiştir. Bizler burada toplanarak, artık bu başarısızlığa son vermek ve partimizi iktidara namzet bir parti haline getirmek için bir olağanüstü kongrenin yapılmasını talep etmekteyiz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 19:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.