MHP Lideri Bahçeli Balıkesir'e Gidiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli pazar günü Balıkesir'e gidiyor. MHP Lideri Bahçeli, Balıkesir Belediyesince yaptırılan Alpaslan Türkeş Spor Kompleksinin açılışını yapacak.

MHP Lideri Bahçeli Balıkesir'e Gidiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli pazar günü Balıkesir'e gidiyor. MHP Lideri Bahçeli, Balıkesir Belediyesince yaptırılan Alpaslan Türkeş Spor Kompleksinin açılışını yapacak.

Balıkesir Belediye Başkanı ve MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, bir basın toplantısı düzenleyerek MHP Lideri Bahçeli'nin pazar günü Balıkesir'e yapacağı ziyaretle ilgili bilgi verdi. Toplantıya MHP İl Başkanı Bayram Çılgın ile Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç de katıldılar. Belediye Başkanı İsmail Ok, "1 Aralık pazar günü MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey Balıkesir'imize teşrif edeceklerdir. Kendisini MHP İl Teşkilatımız ile birlikte MHP İl Başkanı Sayın Bayram Çılgın beyin başkanlığında Balıkesir halkının temsilcisi olan Balıkesir Belediyesi olarak en iyi şekilde karşılamaya hazırlanıyoruz. Balıkesir Belediyemizin Balıkesir'e mührünü vuran birçok eserleri oldu, bu eserlerin toplu açılışını gerçekleştirmek üzere Sayın Genel Başkanımız Balıkesir'e teşrif edecekler. Öğleyin 12.00 sularında Değirmen Boğazında karşılanacak. 12.15 suları Belediyemizi ziyaret edecek. Saat 13.00'de toplu açılış töreni için Kurtdereli Spor Salonuna geçilecek, törenin akabinde Zara konseri düzenlenecek. Salondan sonra Organize Sanayi Bölgesinde geçen hafta üretime başlayan Peynirci firmasının süt ürünleri fabrikasının açılışı gerçekleştirilecek. Bu fabrika yöremiz ve Balıkesir'imiz için son derece önemli. Tam kapasite hedefe ulaştığında günde tam bin ton süt üretecek. Bu bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir, ikinci bir süt ürünleri fabrikası için yine Türkiye çapında büyük bir firma yatırım çalışmalarını başlattı. Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika açılışından sonra yemek verilecek, ardından Bandırma'ya hareket edilecek. Aksakal Belde Belediyesi ziyaretinin ardından akşam da Bandırma İlçe Teşkilatı ziyaret edilecek, burada kapalı salon toplantısı yapılacak. Tüm Balıkesir halkını toplu açılış töreni ve akabinde Zara konserine davet ediyorum" dedi.

Başkan Ok, daha önce planlanan programın 2 günlük ziyaret olduğunu, ancak haa şartlarının olumsuzluğu nedeniyle açık hava mitingi olarak planladıkları ziyaretin bir güne sığdırılarak kapalı salona almak durumda kaldıklarını anlattı. Belediye Başkanı İsmail Ok, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin toplu açılışını yapacağı tesisler arasında şunları sıraladı;

"Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi, hobi bahçeleri, Türkiye'nin dördüncü büyük itfaiye eğitim sahası, yeni mezarlık (275 bin metrekare), onlarca park, şehitler parkı, engelsiz yaşam parkı, irili ufaklı semt spor sahaları, vs."

Ayrıca devam eden inşaat ve yatırımların da olduğunu söyleyen Başkan Ok, "Eski hal binasının olduğu yerde iki katlı otopark, Sona Doğru yaklaşıyoruz. Evsel Katı Atıkları Geri Dönüşüm Projesi yüzde 85 oranında tamamlandı, bitmek üzere. Bu belediyecilik tarihin en büyük yatırımı ve AB'nin en yüksek hibe oranı (yaklaşık 70 milyon lira) verdiği bir yatırım. Milli Kuvvetlerin yayalaştırma projesi devam ediyor birinci etap bitti, ikinci ve üçüncü etaplar devam ediyor. Kaya Avni Sağlıkçı Parkı, 100 metre tartan pist yaptık. Balıkesir bu dört buçuk yılda çok büyük eserler kazandı. Karesi AVM de var" dedi.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI SAHNEYE ÇIKACAK

MHP İl Başkanı Bayram Çılgın, ilçelerde belediye başkan adaylıkları kesinleyen isimlerin törende MHP Liderinin toplu açılış yapacağı sırada butona basarken sahneye davet edileceklerini, bu isimlerin kesin adaylar olacağını bildirdi. Bayram Çılgın, "Başkan aday ve aday adaylarını törende olacaklar. Genel Başkanımız özelikle belediye başkan adayımız diye açıklamayacak, açılış butonuna basmak üzere belediye başkan adaylığı kesinleşen arkadaşlarımız kürsüye çağrılacak. 8 Aralık'ta İstanbul'da genel merkezimizin adaylarımızı tanıtım toplantısı var, Balıkesir adayları da orada açıklanacak. Biz her kesimden oy istiyoruz" dedi.

"BİZİ HAPSE ATTIRIP SEÇİMDE SAF DIŞI BIRAKMAK İSTİYORLAR AMA ZERRE KADAR KORKUMUZ YOK. GÜÇLERİ YETMEYECEK"

Bir radyo sahibinin basın toplantısında Belediyenin MHP Genel Başkanının toplu açılış töreniyle ilgili gazetelere verdiği ilanla ilgili sorusu üzerine Başkan Ok ilginç açıklamalarda bulundu. Belediye başkanı İsmail Ok, şöyle konuştu;

"Radyo ve televizyonlarda birine verildi, diğerine verilmediyse bunu düzeltiriz. Ben hala iki gazeteyi muhatap almıyorum, basın toplantılarımıza da almadım. Ama, buna en çok sizler karşı çıktınız, bağlı olduğunuz gazetecilerin federasyonu var, genel başkanı aradı. Balıkesir Belediye Başkanı Türkiye'nin gündemine yasakçı diye girdi. İnsanlar yanlış yapabilir, yanlıştan dönmek de fazilettir, erdemdir. Bize 'Sen bunu (ilan) ver, ama muhatap kabul etme' dendi. Buraya onları da davet ediyoruz, niye böyle? Balıkesir'de ve Türkiye'deki genel kanı şu, 'herkesi davet et, ilanı da herkese ver'. Ben İsmail Ok olarak kendi şirketim olsa davet de etmem, ilan da vermem. Bu demek değildir ki ben onları seviyorum. Bu dünyanın öbür tarafı da var. Allah'ın sopası yok derler. Bunu yapanların başlarına gelmedik şey kalmadı. Allah bir kısmını dünyada gösteriyor, ama hala aynı yolda gidiyorlar. Biliyorsunuz ben izlemedim, klip var benim hakkımda. Bunların arkasında kimin olduğunu biliyoruz biz. Terbiyeli maymun gibi hapse alındı, orada terbiye edildi, hizaya çekildi. Şimdi hem yavaş yavaş yemleniyor, hem de 'bak bizim dediğimiz yoldan gitmezsen ona göre ha, buraya saldıracaksın'. Bir şeyi hatırlatıyorum ben size; 2009'da da aynı yöntem vardı. O zaman adı başka olan bu şahsın gazetesi Balıkesir'de bütün evlere bedava dağıtıldı. Ben 'asfalt parası alınmayacak' diye yazılı belge dağıtmama rağmen 'İsmail Ok gerçeği kabul etti asfalt parası alınacak dedi' diye basılan gazete de bedava dağıtıldı. Kim var bunun arkasında; kim finanse ediyordu? Gene aynı kişiler finanse ediyor. Demek ki bunlar bitik, bunların bir tek çıkış yolu var belden aşağı vurarak İsmail Ok'u bitirebilir miyiz. 

Yıpratamayacaklar, çünkü halk bizi biliyor. Ben düğünde beraberim, cenazede beraberim, cemiyette beraberim, kahvede, pazarda beraberim. Adam gördüğü, aynı ortamı paylaştığı, aynı havayı soluduğu kişiyi bu gazetelerden, gazete parçalarından mı tanıyacak yani? Onları sevdiğimiz falan yok, neden ilan verdiğimizin gerekçesinin altını çiziyorum; Federasyon Başkanı da 'başkan sen haklısın ama böyle yapman gerekir' dediği için. Bir tek ümitleri var, İsmail Ok'u gayri ahlaki şekilde saf dışı bırakarak mahkum edip, bizleri hapse attırarak seçimde saf dışı bırakmak. Ama zerre kadar korkumuz, endişemiz yok. Allah'ımıza şükürler olsun çok rahatız. Güçleri yetmeyecek."

Başkan Ok, basın toplantısını takip eden ve sorular yönelten bir bayan muhabire de, "Ben seni, sen de beni sevmek zorunda değiliz. Ama sen gazeteci olarak mesleğini yapacaksın, ben senin yazını beğenmedim diye senin meslek alanına girip müdahale etme hakkım yok" şeklinde konuştu.(İHA)

MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN PROGRAMI

MHP Genel Merkezi'nden aldığımız bilgilere göre, Devlet Bahçeli'nin Balıkesir Programı aşağıdaki şekildedir:

1 Aralık 2013 - Pazar
Saat 12.15  Balıkesir İl Teşkilatının Karşılaması
  Yer: Değirmendere Boğazı
Saat 12.30  Balıkesir Belediyesini Ziyaret
Saat 13.00  Balıkesir Belediyesi Toplu Açılış Töreni Programı
Saat 13.15  Balıkesir Belediye Başkanının Konuşması
Saat 13.30  Sayın Genel Başkanımızın Konuşmaları
Saat 14.15  Toplu Açılış Töreni
Saat 14.30  Süt Fabrikası Açılış Töreni 
Saat 16.45  Aksakal Belde Belediyesini Ziyaret
Saat 18.00  Bandırma İlçe Teşkilatını Ziyaret
Saat 18.30  Bandırma Salon Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2013, 23:57
YORUM EKLE