MHP Milletvekilinden çağrı "AKP'ye ve Erdoğan’a oy vermeyin"

banner155

MHP İstanbul Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Atila Kaya, 24 Haziran seçimlerine ilişkin bir açıklama yaparak "AKP’ye ve onun Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a oy vermeyin. Ben öyle yapacağım" çağrısında bulundu.

MHP Milletvekilinden çağrı "AKP'ye ve Erdoğan’a oy vermeyin"
banner170

"Cumhur İttifakı"nda AK Parti ile birlikte iş birliğine giren MHP'nin İstanbul milletvekili Atila Kaya, sosyal medyadan yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"24 Haziran'da, 16 Nisan 2017 referandumunun devamı niteliğinde olan, bir seçim yaşayacağız. Bu seçim; millet egemenliğine, hukukun üstünlüğüne, kuvvetler ayrılığına, demokrasiye, laikliğe ve Cumhuriyet'in tarihsel kazanımlarına inanan ve bağlılık hissedenler açısından, ‘Atı alanın Üsküdar'ı geçtiği' bir referandumla her şeyin bitmediğini göstermenin bir imkânı olarak değerlendirilmelidir.

Referandum sürecinde, ülkücü tavır çatısı altında, geçmişte Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış arkadaşlarımla birlikte, Tayyip Erdoğan'ın şahsında temsil edilen ‘Tek Adamlık' ve ‘Parti Devleti' heveslerinin seçmenden onay almaması için mücadele ettik. Ne milliyetçilik anlayışımız, ‘Millet Egemenliği'nin tek adamın iktidarına ciro edilmesine, ne de Ülkücülük anlayışımız, bedeli insan hak ve hürriyetleri olan bir toplumsal düzenin kurulmasına müsaade etmişti. Türk milliyetçiliğinin ve demokrasinin hangi değerleri varsa, onların bir tabuta yerleştirilmesine karşı mücadele edenlerin, o tabuta son çivinin çakılmasına karşı kayıtsız kalmaları da düşünülemez. Türk milliyetçilerine, Türk milliyetçiliğinin iflah olmaz hasımlarına boyun eğmek yakışmaz! Türk milliyetçiliğinin, Türk varlığının güvencesi olduğuna inananlar, onu ayaklar altına almaya yeltenenlere Türklüğün bekasını emanet edemez. Millet aklı o milletin adını söylemekten imtina eden kişiyi işaret edemez! Kendi egemenliğini tek adama devreden iradeye Millî İrade denemez!

Milletvekili adayı olarak huzuruna çıkıp oy istediğim zamanlarda, parti programı ve seçim beyannamelerindeki ilke ve görüşlere sadık kaldım; nihai bağlılığım ise Türk milliyetçiliği nedir ve halen bu sadakatin gereğini yerine getirme azim ve kararındayım. Ülke sorunlarının çözümünün, Milliyetçi Hareket Partisi'nin “Ülkücü” kimliği ve kurumsal iktidarıyla ilgili olduğuna hep inandım, halen de bu inancı taşımaktayım. Kendimi, MHP'nin tarihsel misyonunun hizmetinde görüyorum, görmeye de devam edeceğim. Ne var ki; Milliyetçi Hareket Partisi'nin mevcut yönetimi bu tarihsel misyona farklı ve paylaşmadığım bir yorum getirmiştir ve bu yorumun bir sonucu olarak da AKP Genel Başkanı'nı kendi cumhurbaşkanı adayları olarak ilan etmiştir. Sevdamın izdüşümü olan Üç Hilal'e vurduğum mührü –oradan kaldırıp da- o sevdayı çiğnemeye kastetmiş ayaklar önüne sermeye, benim vicdanım da elvermez, gücüm de yetmez; o mühür orada kalır.

Türk Milleti'ne mensubiyeti, sosyolojik bir olgu olmasının ötesinde, bir heyecan kaynağı da görenleri; tek adam rejimi ve parti devletine karşı millet egemenliğini savunmayı bu bağlılık ve heyecanın temel rüknü sayanları; insan hak ve hürriyetleri ile hukukun üstünlüğüne inananları; demokratik-laik cumhuriyetin tarihsel kazanımlarını muhafaza etmeyi önemseyenleri —böyle davranmakla Türklüğün bekasına gerçekten hizmet edilmiş olacağını bilerek- AKP'ye ve onun cumhurbaşkanı adayına oy vermemeye ve bunun için çalışmaya davet ediyorum. Ben öyle yapacağım."

MHP'nin AK Parti ile iş birliğine gitmesinin ardından parti içerisinde muhalif seslerden birisi olarak öne çıkan Kaya, 24 Haziran seçimlerinde tekrar aday olmama kararı almıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren eren
Eren eren - 10 ay Önce

Geç artık iyi partiye

ALİ AYDIN
ALİ AYDIN - 10 ay Önce

Ben Şahsen Milli İradenin olmadığı bir ortamda asla duramam. Sayın Atila Kaya'nın fikrine katılıyor, bu olgun düşüncenin devamını diliyorum.

Celal tırpan
Celal tırpan - 10 ay Önce

Sagolsun atilla başkan ülkücülügünün geregini yapmış

Ali Petek
Ali Petek - 10 ay Önce

Gerçek bir ülkücü tavrıdır,tebrik ve teşekkür ediyorum.Yolunuz,yolumuz açık olsun.

METIN KARACA - ALMANYA
METIN KARACA - ALMANYA - 10 ay Önce

Ah Kaya Kardeşim. Senden başkasi yokmu
Merhum Başbuğumuzun
Emanetine bu kadar ihanet e düşeciğini tahmin etmedik. Umarim
Akillari başlarina gelirde MHP yi enkazdan kurtarır. Yoksa bu davanın İnsanı yevmel mahşerde hasabını soracaktır.

Bekir Bozkaya
Bekir Bozkaya - 10 ay Önce

Bahçeli ve ortaklarının siyaset dilinden uzak , iftira etmeyen ,suçlamayan inandıklarını ,düşündüklerini düşündüğü gibi söyleyen bir ülkücünün değerlendirme ve tespitleri..MHP yönentimi tespitlere cevap bulamayınca yine suçlama yoluna gitmiş,Büyükataman'ın ağzından yönetim anlayışlarını ve ülkücüye bakışlarını ortaya koymuş.Yazık.

KENAN
KENAN - 10 ay Önce

SN.VEKİLİM GEÇ KALMIŞ BİR TESPİT VE AÇIKLAMA DEĞİL Mİ?ZAMAN İYLERİN SAFINDA YER ALIP KUTLU YOLA REVAN OLMA ZAMANIDIR.

SIRADAKİ HABER

banner151