MHP'nin 'hayır'cı vekilleri MDK tarafından incelemeye alındı

MHP'nin hayır diyecek vekilleri Merkez Disiplin Kurulu tarafından mercek altına alındı.

MHP'nin 'hayır'cı vekilleri MDK tarafından incelemeye alındı

Al Jazeera'den Gonca Şenay'ın haberi:

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamasıyla birlikte referandum için geri sayımın başladığı gün Milliyetçi Hareket Partisi, Konya'da kampa girdi.

Kampa Genel Başkan Devlet Bahçeli, milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu'nun yanı sıra Merkez Disiplin Kurulu üyeleri de katıldı.

"HAYIR" DİYECEK VEKİLLER

En önemli sebebi ise 15 Temmuz öncesinde MHP'nin en önemli gündem maddesi olan muhalefet sürecinde yönetim ile ayrışan milletvekilleri.

Meclis'te yapılan oylamada “Hayır” oyu verdiğini açıklayan 5 milletvekili Konya kampına katılmadı.

BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA

Bahçeli, bu milletvekillerine yönelik değerlendirmesinde “Rahmetli Türkeş'e ömrünün son döneminde Türkeş'siz Türk milliyetçiliği çıkarmışlardı” ifadesiyle yine geçmiş döneme ilişkin örnekler vererek bugün de MHP'siz bir Meclis kurgulanmak istediğini savundu.

BAHÇELİ'NİN ÖRNEĞİ

Bu noktada verdiği bir diğer örnek ile geçmiş ile bugün arasında kurduğu bağ dikkat çekiciydi.

2002 döneminde DSP, ANAP ve MHP hükümeti döneminde yaşananları anlatan MHP lideri, o dönem Ecevit'in hastalığı bahane edilerek MHP'siz ve Ecevit'siz bir hükümet dizayn edilmek istendiğini, bunu fark ettikten sonra da kendisinin seçim çağrısı yaptığını ifade etti.

İNCELEME TALİMATI

MHP Genel Başkanı, bu sözlerin ardından da Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk'e bu isimler hakkında inceleme başlatılması talimatı verdi. Disiplin Kurulu Pazartesi günü harekete geçecek.

OKTAY VURAL KAMPTAYDI

Muhalefet sürecinde rahatsızlığını dile getirerek grup başkan vekilliğinden istifa eden ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ayrıntılı bir değerlendirme yapmaktan kaçınan İzmir Milletvekili Oktay Vural ise toplantıya katılan isimler arasında yer aldı.

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞÜYOR

Bazı parti yöneticileri Vural'ın bir süredir Genel Başkan Bahçeli ile düzenli olarak görüştüğü bilgisini de verdi.

MHP'nin Konya kampı, Pazar günü Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin düzenleyeceği basın toplantısıyla sona erecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sukru kilic
sukru kilic - 4 yıl Önce

Hemen atin beklemeye gerek yok.onlar zaten yollarini ayirmislar.gule gule

Oriva
Oriva - 4 yıl Önce

Şükrü kılıç gavara atarsın sen ancak

halit karataş bodrum muğla
halit karataş bodrum muğla - 4 yıl Önce

daha düne kadar ülkücülere it köpek diyenler milliyetçiligi ayaklar altına alanlar bugün nasıl olduda ülkücü havarisi kesildiler.ülkücü aptal degildir geri zekalı hiç degildir.ülkücünün oyu tayyip erdoğana hayır parlementer sisteme evettir.hayırda hayır vardır.kandırılanlarla ülkücünün işi olamaz.Allah utandırmasın.amin

ötükenli
ötükenli - 4 yıl Önce

balgat eşkiyaları geç bile kaldı.bizim yiğitlerimiz demirden korksalardı trene binmezlerdi.partiden atma şerefini bu vekillerimize yaşatmazlarsa görevlerini yapmamış olurlar.ama bizim hesabımız daha sert olacaktır.