MHP'de Değişim Olmaz İse İki Partili Başkanlık Sistemi

Özdağ, şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: “350 ile 360 ile geleceğiz. Şu an Türkiye’de iki partili hayata doğru gidiliyor. Bugünkü duruma göre HDP de MHP de barajın altında görünüyor.

banner318
MHP'de Değişim Olmaz İse İki Partili Başkanlık Sistemi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’nin iki partili siyasi hayata doğru gittiğini savunurken, “Bugünkü duruma göre HDP de MHP de barajın altında görünüyor. Türkiye’de çok partili hayat olacak ama 2 güçlü parti olacak.

Birisi AK Parti, diğeri CHP’dir" dedi. Manisa'da düzenlenen bir programa katılan Özdağ, 2019'da yapılacak genel seçimler için şimdiden hazır olunmasını isteyerek, seçimlerde 317 milletvekilinden çok daha fazlasıyla geleceklerini iddia etti.

Özdağ, şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: “350 ile 360 ile geleceğiz. Şu an Türkiye’de iki partili hayata doğru gidiliyor. Bugünkü duruma göre HDP de MHP de barajın altında görünüyor. Türkiye’de çok partili hayat olacak ama iki güçlü parti olacak. Birisi AK Parti, milliyetçi, muhafazakar, demokrat bir parti. Milliyetçi demek milletinden yana olmak demektir. Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu en büyük milliyetçidir. Diğeri de sosyal demokrat olduğunu söyleyen CHP’dir. Ne kadar sosyal demokrat olduğunu da zaman içerisinde göreceğiz. Artık o Kürtçülük, Marksist, Leninist yapıdan kurtulabilecekler mi bilmiyorum. Ne kadar Atatürk’ün partisi olacaklar bunu da zaman içinde göreceğiz.” 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 10:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.