MHP'li Türkkan'dan Ekrem Dumanlı'ya oy yanıtı

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gülen Cemaati'nin oy oranına ilişkin açıklama yapan Ekrem Dumanlı'ya yanıt verdi.

MHP'li Türkkan'dan Ekrem Dumanlı'ya oy yanıtı

~~ Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın "Cemaat'in hatırı sayılır oyu var" sözlerine MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ilginç bir yorum yaptı.

Ekrem Dumanlı'nın "Cemaat'in hatırı sayılır oyu var" sözlerinin tartışma yaratacağını dile getiren Lütfü Türkkan, "Son iki seçim Dumanlı'yı yalanlıyor. Veya Cemaat, oy verirken yönlendirme konusunda tabanına yeterince hakim değil..." dedi.

ekran-resmi-1436-01-20-11.48.11-am.png

EKREM DUMANLI NE DEMİŞTİ?

Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan Ekrem Dumanlı, "Hükümetle kavgaya giriştiniz. Ama kavganın ardından yapılan her seçimde AK Parti, oyunu korudu. Sizin tabanda pek gücünüz yok galiba..." sorusuna şöyle yanıt vermişti:

Cemaat'e sempati duyan insanların hatırı sayılır miktarda oyu olduğunu düşünüyorum. Benim gördüğüm şu: Cemaat'e sempati duyan insanlar oylarını MHP'ye, Saadet'e, hatta Güneydoğu'da BDP'ye verdi ama bu partilerin tabanından AK Parti'ye kaymalar oldu. Bir geçişkenlik söz konusu yani. Bu yüzden Cemaat'in oyu tam olarak bilinemiyor

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER