MHP’de istifalar Güneydoğu’ya sıçradı!

Adıyaman MHP İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Gündoğan ve Adıyaman MHP İl Muhasibi Bilal Küçük düzenledikleri basın toplantısıyla görevlerinden istifa ettiler.

banner318
MHP’de istifalar Güneydoğu’ya sıçradı!

MHP Genel Merkezine sert tepki göstererek görevlerinden istifa eden Adıyaman MHP İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Gündoğan ve Adıyaman MHP İl Muhasibi Bilal Küçük’ün düzenledikleri ortak basın açıklaması şöyle;

“Mensubu olduğum ve yıllarca değişik kademelerinde görev yapmış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlarından;

Son dönemlerde MHP Genel Merkezinin takınmış olduğu tavır, Ülkücü kıyımı ve anti demokratik yaklaşımlar; Doktrinden ve ülküsünden uzaklaşan yönetim anlayışı;

İlerleyici ve kapsayıcı bir tutum yerine; küçük olsun benim olsun prensibiyle hareket edilmesi; ve bu olumsuzlukları eleştirmekten, düzeltmekten aciz alt kademelerin umursamaz tavırları şahsımızı rahatsız etmektedir.

Töresinden, hedeflediği ideolojisinden, ebedi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisinden kendi misyonu ve ritüellerinden uzaklaşarak,; kendisine gönül bağıyla bağlı milyonlarca ülkücünün serzenişine sağır ve bütün bu değerleri hiçe sayan üslup ve tavırlardan vicdanımız rahatsızlık duymaktadır.


 

Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler bu kadar ağır yara alırken sadece seyirci kalmak;

Yapılan zulme ortak olmamak, ve bu haksızlıklara karşı ülkücü duruş sergilemek için, şu anda bulunduğum MHP İl Yönetimindeki görevlerimden istifa ediyorum.

Bu İstifa Mektubu, olduğum ülkücü camiadan bir kopma değil; tam ülkücü tavırdır.

Bazen ülkücülük lekesiz ve onurlu bir şekilde evde oturmaktır.” dediler.

Öte yandan Koray Aydın, Türkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan Yılmaz'la yaptığı programda "Ben çok zorlanacağımı düşünüyordum. İnsanların akın akın görev alma duygusu karşısında şaşkınlık içindeyim. En çok doğu ve güneydoğudan bu işe sahip çıkıldığının işaretlerini alıyorum, ülkemin geleceği adına bundan mutlu oluyorum. Bu partinin yeni bir parti olduğunu gösteren emareler bizim kurucular kurulunu açıkladığımızda göreceğiz. Bu bir partinin devamı değil. Biz buna öncülük ediyor olabilliriz ama kurucular kurulunu açıklayınca toplumun her kesiminden insanların olduğunu görecekler. Alevisi olacak, Sünnisi olacak, solu olacak, sağı olacak, milliyetçisi, muhafazakarı, liberali olacak. Türkiye'yi yönetecek bir kadroyu Türk milletine takdim edeceğiz" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.