MHP’den flaş İYİ Parti açıklaması “Geri dönecekler!”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinin Kula ilçe teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu. Akçay, burada yaptığı konuşmada İYİ Parti'ye katılan MHP'lilerle ilgili açıklamalar yaptı. 

MHP’den flaş  İYİ Parti  açıklaması “Geri dönecekler!”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinden İYİ Parti'ye katılan isimleri işaret ederek "Fakat büyük bir çoğunluk tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi'ne geleceklerdir, döneceklerdir" dedi.

"Tekrar kendi yuvaları MHP'ye geleceklerdir, döneceklerdir"

Partilerinden ayrılanların tekrar MHP'ye döneceğini iddia eden Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha evvel, 'ben Cumhurbaşkanı olacağım, ben Başbakan olacağım, Meclis'te de çoğunluk olacağız' söylemleri, medya desteği ile yapılan seçim propagandasıdır. Bunların aldıkları netice de kendileri bakımından hüsran olmuştur. Övünecekleri, elde ettikleri bir başarı da yoktur. Ancak Milliyetçi Hareket Partisinden ne kadar oy kopartabilirlerse o kadar kopartmakla övüneceklerse buyursunlar övünsünler. Fakat büyük bir çoğunluk tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi'ne geleceklerdir, döneceklerdir."

MHP'nin Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ve daha da güçleneceklerini belirten Akçay, yeni sistemin sağlamlaşması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesinde yer alan hususların, taahhütlerin hayat bulması için öncülük yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için gayret içerisinde olacağız. Daima önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben demeye devam edeceğiz. Çalışmalarımız, Cumhur İttifakı ruhu ve Yenikapı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir. Çok büyük katkılar sunacağız. Milliyetçi Hareket Partisi millet vicdanıdır, Milliyetçi Hareket Partisi bütün öngörüleri doğru ve haklı çıkan bir partidir. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin de bu güne kadar bütün öngörüleri ve tespitleri doğru çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bu öngörülerinin doğru ve haklı çıkmasıyla çok daha büyük güç kazanmıştır ve Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin ufkunda bir yıldız gibi parlamaya devam edecektir."

"Zorunlu hale geldi"

15 Temmuz'da yaşanan acı tecrübenin yönetim sisteminin değişmesini zorunlu hale getirdiğini belirten Akçay, sistem değişikliğinin siyasi kavgaların bitmesi ve uzlaşmalarla gerçekleşebileceğini söyledi. Akçay, "Seçimlerden evvel diyorduk ki artık Türkiye geçmişte yaşadığı felaketleri yaşamasın. Çünkü geçmişte yaşadığımız bu felaketlerin birinci sebebi, siyaset kurumundaki siyasi kavgalar, siyasi uzlaşmazlıklar ve siyasi kör dövüşleriydi." dedi.

Sistem değişikliğinin ülke için olumlu sonuçlar getireceğini savunan Akçay, seçimlerden önce hedefledikleri iki durumun gerçekleştiğini, bunlardan birincisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi, ikincisinin de Cumhur İttifakının ve MHP'nin Meclis'te güçlü bir şekilde yer alması olduğunu kaydetti.

Akçay daha sonra Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'u ziyaret etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
solmaztürk
solmaztürk - 11 ay Önce

YAPTIĞINIZ ONCA HAKARET, KÜFÜRDEN SONRA HANGİ YÜZLE ALACAKSINIZ? YAPTIĞINIZ HAKARETLER BUHARLAŞTI MI_ SİZ NASIL İNSANSINIZ?

OSMAN KARAARSLAN
OSMAN KARAARSLAN - 11 ay Önce

GİDENLERİ SİZ GÖNDERMEDİNİZ Mİ? BUGÜNKÜ BUGÜNKÜ HAİN NUTUKLARI NİYE..

........
........ - 11 ay Önce

bizim verdiğimiz oyları hiçe sayarak geri dönerlerse haram zehir zıkkım olsun dönen kanı bozuk şerefsiz namussuzdur.

Cay ocagi
Cay ocagi - 11 ay Önce

Hani gidenler siyaset yapmaya calisanlar bu partinin daha ileri gitmesi icin ugrasanlara hain fetocu diyodunuz ya;simdi ne oldu da geri donecekler diyosunuz?aksener hain ogan hain koray aydin hain umit ozdag hain ne oldu ne?

cesaret
cesaret - 11 ay Önce

bohcalı olduğu sürece MHP ye hiç kimse geri dönmeyecek bu bil dönek

Taka61
Taka61 - 11 ay Önce

MHP'nin oy potansiyeli yüzde 10du onuda aldı iyi partiye ANAP ve DYP nin oyudur iyi parti bu kadar engellenmesine rağmen ileride dahada güçlenecek iyi parti umudumuz iyi parti

celil öksüz
celil öksüz - 11 ay Önce

baçeli gitmeden asla

adanalı adnan
adanalı adnan - 11 ay Önce

MHP'mi kaldı,alın başınıza çalın.Gemileri yaktık,partinizi alın başınıza çalın.


SIRADAKİ HABER