MHP’den Meral Akşener’e tepki

banner155

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in "Partimize ve namusuma dil uzattılar" sözlerine ilişkin MHP’den yapılan açıklamada, "Akşener’in namusuna kimin, nerede, hangi iftirayı attığı meçhul" denildi.

MHP’den Meral Akşener’e tepki
banner170

İYİ Parti’nin ilk grup toplantısında medyaya yansıyan ve Meral Akşener’in “Siyasi nezaketi bilirim. Ama partimize ve namusuma dil uzattılar" şeklindeki açıklamalarına MHP Genel Merkezi’nden yanıt geldi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yakın kaynaklardan yapılan açıklamada, Akşener’in namusuna kimin, nerede, hangi iftirayı attığının meçhul olduğu belirtilerek, "Siyasi ahlakımız, vicdani ve insani vasfımız hiç kimsenin böyle bir zan ve töhmet altında bırakılmasına razı gelmez, onay vermez. MHP, medyaya yansımayan böylesi ağır bir suçlamanın aydınlığa kavuşması için konuyla ilgili dedikodu yapan birkaç İP’li milletvekili hakkında ve bahsedilen 2015 yılındaki kaset olayının derinleştirilerek aydınlatılması konusunda suç duyusunda bulunmayı tartışmakta ve düşünmektedir. MHP’ye ve liderine yönelik iftiranın ağırlığı dikkate alındığında bunu kaçınılmaz bir zaruret olarak değerlendiriyoruz. İYİ Parti’de her şeye rağmen fedakarca çaba ve çalışmalar gösteren, bir vesileyle içimizden kopmuş arkadaşlarımızın gayretlerinin gerisinde kalmış Akşener, ne zaman partisinin genel başkanlığından ayrılmayı düşünüyor? Bunu merak ediyor ve sormak istiyoruz" ifadelerinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan  karakütük
Sinan karakütük - 8 ay Önce

Ben 58 yaşındayım BU seçim hariç hiçbir pariteye oy verdim AMA lakin bu kısa dönem öncesi geçen iyi pariteye oy verdim vermeyede devam çünkü ben güne dek ülkücü ülkücüye bir kötü söz söyleyemez di ne var ki mhp balgat yönetim i ülkücüler i bir birine düşman ettiğiniz ve ülkücüler e kurşun sıktırdınız akp şiirin görünme yalakalık hat safada bu başarı sayanlar utansın yazıklar olsun diyorum mhp mahremin e girenlerin pislikleri ni kapatıyorsunuz benim çocuk larım kadar davamdan diksindirdiniz utanmaz VE yalakalık lıg ı başarı sayan zavallılar

zafer
zafer - 8 ay Önce

Hak-hukuk-ahlak tanımayan MHP genel merkezi, anlaşılan İYİ Parti içine erken zamanda fitne düşürmenin derdinde... Bu açıklamadan bu anlaşılıyor!

Yusuf yaman
Yusuf yaman @zafer - 8 ay Önce

Soylemlerine katılıyorum yakında bahceli efendi kongreye giderse hiç sasırmayın yeni olusumu bertaraf etmek için halbuki kongreyi toplasaydı bugun iktidarda veya ana muhalefette olacaktik allahından bulsun

Veli Türk
Veli Türk - 8 ay Önce

Aksenerin ciddiye alinacak bir tarafi kalmamistir

İYİ Selçuk
İYİ Selçuk @Veli Türk - 8 ay Önce

yürü la işine

Cevdet çankaya
Cevdet çankaya - 8 ay Önce

Hayırdır yerine kimi düşünüyorsun..?Ama merak etme hepimiz ,herşeyin farkındayız en fazla üç beş satılmışı hanene yazarsın ve biz büyüyerek yolumuza devam ederiz.

harbi ÜLKÜCÜLER
harbi ÜLKÜCÜLER - 8 ay Önce

saray soytarılığı yapan sözde milliyetciler bir kadınla utanmadan edepsizce uğraştınız ve halaa uğraşıyorsunuz sizler saray artıkları olarak tarihe gececksniz akpe de anap gibi silinecek ozaman bay zavallı bahceli sizi orta yerde bırakacaktır...

Selçuk taşpınar
Selçuk taşpınar - 8 ay Önce

İYİ Parti genelbaşkanının pozisyonu sizi neden ilgilendiriyorki iyi parti ülkü ocaklarımıki sümüklü burnunuzu sokuyorsunuz.siz AKP YE YAMALIK OLMUŞ partinizi ve gerçek mhp lileri zan altından kurtarmak için top yekün istifa edinde millet görsün.

SIRADAKİ HABER

banner151