MHP’den o habere yalanlama

banner155

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP'nin o raporu istediğini söylemişti.

MHP’den o habere yalanlama
banner170

Erkan Akçay: CHP'nin yaptığı basit bir çiğlikten öte değildir

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP'den seçim güvenliği raporunu istediklerine ilişkin açıklamanın gerçek olmadığını söyleyerek "Sadece grup personelimiz olan Ömer Çakmak kendi kişisel merakından bu raporu sormuş. CHP Grup personeli de kendi grup başkanvekillerine söylüyorlar. CHP'nin yaptığı kendilerine randevu vermeyişimizin hazımsızlığının bir yansımasıdır. Basit bir çiğlikten öte bir şey değildir" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in MHP Grubundan bir görevlinin CHP'nin hazırladığı seçim güvenliği raporunu istediği yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i kınadığını kaydeden Erkan Akçay şöyle konuştu: "CHP, AK Parti'den hazırladıkları rapora ilişkin görüşme talep etmiş ve gerçekleştirmiştir. Ayrıca MHP'den de bir randevu talep etmiş bizde CHP'nin bu talebini uygun bulmadık, kabul etmedik. Gerekçemizi de bildirdik. Bunu CHP'nin oyalama taktiği ve oyunu olarak gördüğümüzü açıkça ifade ettik. Elbette AK Parti iktidar partisi olmanın verdiği pozisyonla CHP ile bu görüşmeyi yapması doğaldır. MHP olarak CHP'nin hırçın ve olumsuz tutumu nedeniyle bu görüşmeyi uygun görmedik. herşey bu kadar açık ve netken bugün Özgür Özel, raporu bu son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır. Biz MHP TBMM Grubu olarak CHP'nin bu raporunu CHP Grubundan asla talep etmedik. Talep edecek 3 kişi vardır. İki grup başkanvekili bir de sayın grup müdürü Hüsnü Uğur Beydir. Hiçbirimizden böyle bir talebimiz olmadı. CHP bu raporuna ilişkin görüşlerini kamuoyuna açıkladı. Dün internet sitesinde CHP'nin rapor yer aldı. Bizim böyle bir merakımız yok. AK Parti'nin de böyle bir çalışması gayreti yok. Niye biz CHP grubundan bu raporları isteyelim. Bu talebi reddettik diyor. Sadece grup personelimiz olan Ömer Çakmak,  her zaman birbirleriyle sohbet edip görüşüp isterler. Kendi kişisel merakından bu raporu sormuş. CHP Grup personeli de kendi grup başkanvekillerine söylüyorlar. CHP, MHP'ye karşı bu husumetinden hazımsızlığından bu hırçınlıkları yapıyor. CHP'nin yaptığı kendilerine randevu vermeyişimizin hazımsızlığının bir yansımasıdır. Basit bir çiğlikten öte bir şey değildir. O nedenle CHP Grup Başkanvekili Sayın Özgür Özel'i kınıyorum." 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, CHP'li Özel'in İddiasını Yalanladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in bugün 'MHP, seçim güvenliği raporumuzu talep etti' şeklindeki açıklaması yalandır. Ne parti grubumuzdan, ne de genel merkezimizden CHP'nin seçim güvenliği raporunun metni talep edilmiştir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in "MHP Grubu seçim güvenliğine ilişkin raporu talep etti" iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. CHP'nin seçim güvenliğini bahane ederek seçim ittifaklarına giden süreci sabote etme çabasının sürdüğünü belirten Yalçın, CHP bu çerçevede hesaplarını engelleyen, planlarını bozan MHP aleyhine algı çalışmalarına başladığını kaydederek, "CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in bugün 'MHP, seçim güvenliği raporumuzu talep etti' şeklindeki açıklaması yalandır. Ne parti grubumuzdan, ne de genel merkezimizden CHP'nin seçim güvenliği raporunun metni talep edilmiştir. Bilindiği üzere, seçim güvenliği konusunda siyasi partilerden ve dolayısıyla MHP'den de randevu isteyen CHP'nin bu talebi de partimiz tarafından geri çevrilmiştir" ifadelerini kullandı.

"CHP; hileyi, desiseyi, üçkağıtçılığı araç ve amaç edinmiştir"

CHP'nin iktidar partisiyle yaptığı görüşmenin tamamen AK Parti'nin demokratik kararı olduğuna dikkat çeken Yalçın, CHP'nin görüşme talebinin MHP tarafından geri çevrilmesinin de aynı ölçüde demokratik ve olağan bir tutum olduğuna değindi. MHP için CHP ile bu konuda istişare etmek veya onun görüşme talebine olumlu cevap vermenin bir zorunluluk veya gereklilik olmadığına vurgu yapan Yalçın, şunları kaydetti:

"Kaldı ki MHP; CHP'nin bu konudaki samimiyet ve iyi niyetine inanmamakta, ana muhalefet partisinin tavrını ikiyüzlü bulmaktadır. CHP; bir yandan Seçim İttifakı Yasa Teklifi'yle ilgili süreci baltalamak için oyalama taktiğine başvururken, öbür yandan da PKK'nın siyasi kanadı HDP'yi kollamak ve sandıkta uğrayacağı hezimeti önlemek için çareler aramaktadır. Bize göre, CHP'nin siyasi partilerle yaptığı görüşmeler, bu kirli hesaplar üzerine düzenlenmiş siyasi taktikten, hatta entrikadan ibarettir. CHP; hileyi, desiseyi, üçkağıtçılığı seçim sürecine giden yolda şimdiden araç ve amaç edinmiştir. Diğer taraftan düne kadar MHP'ye, onun saygın liderine ve divan üyelerine ağzına geleni sayan CHP'li yöneticiler bizden yutkunmamızı ve yapıcı tutum sergilememizi beklemeleri şaşkınlık verici bir aymazlık ve kifayetsizliktir. CHP Grup Başkanvekillerinin yakışıksız sosyal medya çıkışlarını ve gerçekleri çarpıtan açıklamalarını kınıyor, ana muhalefet partisine politikada dürüstlük ve ilkeli duruşun bütün siyasi partiler için öncelikli kriter olduğunu hatırlatıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151