MHP’li Celal adan bu sözleri kime söyledi?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan yaptığı yazılı açıklamada, isim vermeden sert eleştirilerde bulundu.

MHP’li Celal adan bu sözleri kime söyledi?
banner170

Adan açıklamasında "Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi; “Biz Kerkük deriz, bunlar Barzani sevdalısı kesilirler. Biz Kaşgar deriz, bunlar aman Çin’i kızdırmayın ikazı yaparlar. Biz Kudüs deriz, bunlar İsrail’in gözüne girmek için yarışırlar. Biz Kıbrıs deriz, karşımıza Rum palikaryası kostümüyle çıkarlar. Biz Kırım deriz, bunlar Rus havarisi kesilirler”. Bu mütareke artıkları; bu topraklardan fışkıran mukaddes medeniyete, bu göklerde gürleyen ezana, anaların göğüslerindeki ak süte, Mehmetçiğin damarından akıttığı asil kana yabancıdır. “Bunlar ki, temiz bir vicdandan, halis bir imandan yoksun katmerli ve damgalı hainlerdir” dedi.

MHP'li Adan'ın açıklaması şu şekilde;

Ülke olarak geçtiğimiz bu kritik dönemeçte; herhangi bir siyasal iktidar değil, bizzat Türk devleti diplomatik ayak oyunlarıyla yere düşürülmeye çalışılmaktadır. Çelme takılan, pusu kurulan, yolu kesilen topyekûn bütün milletimizdir. Bu hassasiyeti yüreğinde taşıyan ve dünya konjonktürünü bu şuurla okuyan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; mevcut durumu bütün berraklığıyla analiz etmiştir. Evet… Türkiye ağır ve sancılı bir süreci atlatmaya çalışmaktadır. Ama Allah’ın izni ve Türk milletinin gayretleriyle bu çektiklerimiz, ağır bir hastanın ölüm acılarına değil yeni bir doğumun kutlu sancılarına dönüşecektir. Bugün Kudüs için ses veren Türkiye; geçtiğimiz günlerde Kerkük için haykırmış ve bu sayede Barzani denen işgalci kukla, Kerkük’ü istila etme planını yürürlüğe sokamamıştır. Hem tarihsel gerçeklik hem de reel politik bize ispat etmiştir ki Türkiye’nin dik duruşu ve somut yaptırımlarla desteklediği siyasi tavrı; bu topraklar için hayırlı sonuçlar vermektedir.

Elbette ülkemiz sınırları içerisinde yaşayıp da Türkiye’nin temsil ettiği değerleri özümsemeyen, bu toprağın mahsulü olmayan bir takım kişiler ve yapılanmalar mevcuttur. Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi; “Biz Kerkük deriz, bunlar Barzani sevdalısı kesilirler. Biz Kaşgar deriz, bunlar aman Çin’i kızdırmayın ikazı yaparlar. Biz Kudüs deriz, bunlar İsrail’in gözüne girmek için yarışırlar. Biz Kıbrıs deriz, karşımıza Rum palikaryası kostümüyle çıkarlar. Biz Kırım deriz, bunlar Rus havarisi kesilirler”. Bu mütareke artıkları; bu topraklardan fışkıran mukaddes medeniyete, bu göklerde gürleyen ezana, anaların göğüslerindeki ak süte, Mehmetçiğin damarından akıttığı asil kana yabancıdır. “Bunlar ki, temiz bir vicdandan, halis bir imandan yoksun katmerli ve damgalı hainlerdir”.

Türkiye’yi hakiki manada düşünen, bu ülkenin istiklali ve istikbali için gerçekten dertlenen muhalefetin ise ilk vazifesi; bu haçlı artıklarıyla aralarına keskin ve kalın bir çizgi çekmek, kendilerini onlardan ayırmaktır. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin beyanları; bu manada herkese yol gösterici olmalıdır. Sayın Genel Başkanımız; kimsenin adım atmaya cesaret edemediği mayınlı araziye girmiş ve yolu açmıştır. Milli ve yerli olma iddiasındaki herkesin boynunun borcu; Türkiye için elini taşın altına koymak ve yürütülecek her türlü politik muhalefetten ari olarak, devletin yanında saf tutmaktır. Aksi takdirde; kendi künyeleri de bu boynu tasmalı, mandacı zihniyetle birlikte anılacaktır. Herkesin gelecek nesillere bırakması gereken en şerefli miras; zor zamanda ülkesinin bekası için risk aldığını, bedel ödediğini ispat etmektir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat Bayram
Vedat Bayram - 1 yıl Önce

Celal Adan dan büyük hain mi var?
1-En zor zamanda başbuğu arkasından vurup parti parti gezmedi mi?
2-Gezdiği bütün partileri batırıp MHP ye gelmedi mi?Mhp onu mebus yapmasaydı şimdi iyi partideydi.
3-onu MHP ye getiren myk ya aldıran merak hanıma nesebi bozuk demedi mi?
4-dyp il başkanıyken Büyükşehir belediyesinin inşaat işlerini yapıp partiyi pazarlıyordu.
5-şimdi MHP baraj altında.İttifak olursa aynen devam olmassa ya iyi partiye geçer ya ak partiye.
6-MHP iyi niyetlerle hükümete destek oluyor adan hükümete yakın işadamlarından taşeronluk işleri alıyor. Ve karşılığında devlet beyi yönlendiriyor.torunların Ülker'in topbaşların işlerini impa yaparken adan cebini dolduruyor mhp stepneliğr devam.gariban teşkilatlar delegeler bilmeden adanın ateşine odun taşıyor.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151