MHP’li İsmet Büyükataman’dan sınırları zorlayan açıklama! “Millet ittifakının tek ortak özelliği PKK sevgisidir”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Bursa İl Teşkilatında yaptığı açıklama tam anlamıyla sınırları zorlayacak cinsten.

MHP’li İsmet Büyükataman’dan sınırları zorlayan açıklama! “Millet ittifakının  tek ortak özelliği  PKK sevgisidir”

Büyükataman açıklamasında "Beş benzemezler koalisyonu ya da illet ittifakı dediğimiz ittifakın ortak özelliği hepsinin PKK muhibi, Demirtaş sevdalısı olmasıdır." dedi.

 İsmet Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde;

"Bu kapsamda, hükümet etme sisteminin değişmesi, geniş ve katılımcı bir mutabakata dayanması gerekiyordu. Yeni sistemle bu sağlanmıştır.

Cumhur ittifakı karşıtları bu durumu anlamak istememiş ve adı konulmamış bir “gökkuşağı koalisyonu” oluşturmuşlardır. Bu gökkuşağı koalisyonu maalesef Edirne düşerken, tartışmalara boğulan Meşrutiyet Meclis’i gibidir.

“Edirne’yi Enver alacağına Bulgar alsın” diyen anlayışın bugünkü izdüşümündekiler Cumhur ittifakı başarılı olacağına kim gelirse gelsin demektedir. Bu amaçla çalmadık kapı, denenmedik fitne bırakmamaktadır.

Bu güruh, Mustafa Kemal’in Anadolu’da kaybetmesini dilek ve temenni ederek, İstanbul’da göğüslerinde nişan ve madalyalarla caka satan nazırları, devrin siyaset ve devlet adamlarını andırmaktadır.

HDP, “İkinci tura kalmazsak CHP’yi destekleriz” diyor, CHP’nin adayı ikinci turda “Uygun aday olursa destek veririz” diyor.

Tam olarak ortaya çıkmıştır ki; ana muhalefet partisi CHP, yanına yöresine aldığı İP’iyle, PKK’sıyla FETÖ’süyle, HDP ve diğer rejim ve millet muhalifleriyle komplo peşindedir.

Beş benzemezler koalisyonu ya da illet ittifakı dediğimiz ittifakın ortak özelliği hepsinin PKK muhibi, Demirtaş sevdalısı olmasıdır.

Anadolu’da vereme ince hastalık derler, bu illet ittifakı Türk milleti için ince hastalık gibidir. Bu ittifak, FETÖ’nün ince siyasetini icra etmektedir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haksun Acet
Haksun Acet - 1 yıl Önce

Millet ittifakını destekliyorum ama senden daha çok pkk karşıtıyım. Bu lafını yedirirler adama

Eren eren
Eren eren - 1 yıl Önce

Peki meral 2. Tura kalırsa meral akşeneri dekteklemeyiz diğer adayı destekleriz diyor...
Ö zaman da cumhur ittifakı pkk lı oluyor senin bu açıklamana göre

Pertek
Pertek - 1 yıl Önce

Kendi çıkarına davasını ve vatanını satanların konuştuklarının bir kıymeti yoktur.liderim dediğine zurriyetsiz diyene ses çıkartmayıp dedi diyene seldirane adam da denmez insanlıktan nasibini almamış koltuk yalakalari

PekIYIspor
PekIYIspor - 1 yıl Önce

Asılsız söz
Sahibine aittir.
Ha Birde ispatlamayan şerefsizdir sorusu vardı o iş nooldu Atamancım?

Gürbüz can
Gürbüz can - 1 yıl Önce

Son yırtınışlarınız ...ihanet süreci buzdolabında çıkarıp bir güzel pişirirsiniz..işininiz gücünüz iftira sana verdiğim oylara lanet, zehir, zıkkım olsun.merak etmeyin İP şakülünüzü kaydırdı.çabalarınız boş.korkunun ecele faydası yok.

Tahsin Salihgoğlu
Tahsin Salihgoğlu - 1 yıl Önce

Bu açıklama gerçekleri yansıtmıyor.başka açıklamaya gerek yok..

çetin
çetin - 1 yıl Önce

Bunlar geçmişte söylediklerini ya unuttular ya da çıkarlarına ters düştüğü için hatırlamak istemiyorlar. Milliyetçiliği ayaklar altına alıyorum diyen kişiyle yan yana gelenler şimdi gardaş oldular. Bundan cumhurbaşkanı değil muhtar bile olmaz diyen kişi şimdi cumhurbaşkanı adayım bu diyor.Geçmişte fetullah gülen hoca efendi gelirse Erdoğan kaçacak yer arar diyen kişi şimdi iyi partiyi fetöcülükle suçluyor.Sizin eski milletvekiliniz Nazif okumuş şu ifadeyi kullandı ;Fetönün elini öpenler MHP den milletvekili yapıldı .Büyükatama sen ortağının yaptığı çözüm sürecini ne çabuk unuttun ?Dolmabahçeyi,habur u ne çabuk unuttun.Neyse meyve veren ağaç taşlanır demek ki bir doğru yoldayız

kağan
kağan - 1 yıl Önce

ağalar beyler dururken yanaşmar konuşmaz sus otur oturduğun yerde


SIRADAKİ HABER