MHP’nin Meclis Başkan adayı belli oldu

MHP'nin Meclis Başkanı adayı İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan oldu.

MHP’nin Meclis Başkan adayı belli oldu

CHP, HDP ve MHP'nin Meclis Başkanı adayları belli oldu. CHP'den İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP'den Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP'den ise İstanbul Milletvekili Celal Adan, Meclis Başkanı adayları olarak açıklandı. AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı konusunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MYK toplantısında, kurmaylarına adaylık tercihini Kahraman'ın kendisine bıraktığını söylediği, sonra da Kahraman ile görüştüğü belirtiliyordu. Görüşme öncesinde İsmail Kahraman'ın bir dönem daha Meclis Başkanı olacağı kulislerde konuşuluyordu. Ancak görüşme sonrası tablonun değişebileceği ifade ediliyor.

AK PARTİ'NİN ADAYI BUGÜN YA DA YARIN AÇIKLANABİLİR

Habertürk TV'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşecek. Ayrıca milletvekillerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda, çalışmak istedikleri komisyonlar ve Meclis'te görev almak istedikleri alanlarla ilgili görüşleri de soruldu. O isimlerin bugün gerçekleştirilmesi beklenen görüşmede masada olması bekleniyor. AK Parti'nin adayını da bugün ya da yarın açıklayabileceği belirtiliyor.

MHP'NİN ADAYI CELAL ADAN OLDU

CHP'nin adayı eski Maliye Bakanı ve BDDK Başkanı Zekeriya Temizel. HDP'nin adayı ise tutuklu milletvekili Selma Irmak olacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de MHP'nin kendi adayını çıkaracağını açıklamıştı. Habertürk TV'nin geçtiği bilgiye göre; MHP'nin adayı da Celal Adan olarak açıklandı.

Seçimler 4 turda yapılacak

17-21 Kasım tarihleri arasında ve 4 turda yapılacak seçimlerde ilk 2 turda 367 oy aranıyor. Üçüncü tura kalınması durumunda 276 salt çoğunluk aranacak. Son turda ise en yüksek oyu alan iki adaydan biri başkan seçilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2017, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih kurnaz
Fatih kurnaz - 1 yıl Önce

Sayın Adan önce ANAP Gaziosmanpaşa ilçe başkanı sonra il yönetim kurulu üyesi oldu.(Semra Özal'la birlikte)değerli fikirleriyle ANAP'ı bitirdi.Sonra Özal'la Yeni parti kuruluşuna katıldı Onuda bitirdi.sonra dyp İstanbul il başkanı oldu.4 yıl il başkanlığından sonra milletvekili adayı oldu.dyp kendisini 2.bölgeden aday yaptı ve bir önceki seçimde 4 milletvekili çıkardığı bölgeden sadece 1 kişi vekil oldu.bir sonraki seçimde ise tansu hanım İstanbul'u Celal adandan kurtarmak için Erzurum'a kaydırdı.Her zaman iki milletvekili çıkaran şehirden 1 milletvekili için ihtiyaç olan oyun yarısını dahi alamadı.sonra yine verdiği değerli fikirlerle dyp ve Mehmet ağarı batırdı.şimdi sıra MHP de.devlet bey şu kritik dönemde terörle yoğun mücadele eden hükümeti destekliyor,adan Ulus'taki büroda (İstanbul'da ihaleler vb bu büroda organize edilir) bu desteği nakte çeviriyor.(devlet beyin ruhu dahi duymuyordur) adan kimlerin inşaat işini hangi şartlarla yapıyor bakın anlarsınız.

kürsat turan
kürsat turan - 1 yıl Önce

insAllah sayin celal adan bey meclis baskani olur. yakisir abime.