Muharrem İnce'den flaş açıklama

Muharrem İnce'nin daha önce 'iptal kararı' alması kulislerde 'liste krizi' olarak yorumlanmıştı.

Muharrem İnce'den flaş açıklama
banner170

CHP'de milletvekili listesinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan sesinin kısıldığı gerekçesiyle Zonguldak ve Bartın mitinglerini iptal edebileceğini duyuran İnce, son dakika haberine göre bugünkü mitinglerini yapma kararı aldı. 

Dün gece CHP'de vekil listelerinin belli olmasıyla Muharrem İnce’ye yakın yaklaşık 20 kişiden çoğunluğunun aday listelerine girmediği görülmüştü.

İnce’ye yakın milletvekillerinden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı. Aday olan isimler arasında sadece Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listelerde yer aldı.

Kulislere yansıyanlara göre listeden rahatsız olduğunu dile getiren İnce'nin bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniyor.

​Partiler, bugün saat 17.00'ye kadar milletvekili adayları listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edecek.

'MİTİNG' BİLMECESİ

İnce'nin bugünkü Zonguldak ve Bartın mitinglerini iptal edebileceği açıklanmış daha sonra iptal olduğuna ilişkin ajanslar tarafından bilgi geçilmişti. Son gelen bilgiye göre ise, İnce iki ildeki mitinglerini gerçekleştirecek. Söz konusu iptalin ise liste krizi nedeniyle olduğu kulislerde yer almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151