Muharrem İnce kaynak gösterdi, Nasuhi Güngör kendi kitabını yalanladı

Muharrem İnce'nin kaynak gösterdiği gazeteci Nasuhi Güngör kendi kendini yalanladı.

Muharrem İnce kaynak gösterdi, Nasuhi Güngör kendi kitabını yalanladı
banner170

Daha önce Erdoğan için, “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen'le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde tarihi bir detayı açıkladı.

İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen'in görüştüğünün detaylarının olduğu bölümü okudu.

İnce “Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan'ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan'ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89'uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma.” dedi ve kitapta geçen şu bölümleri miting kürsüsünden okudu ” Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında ABD'ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

YAZARDAN KENDİSİNE YALANLAMA GELDİ

Kitabın yazarı Nasuhi Güngör ise İnce’nin açıklamaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Güngör, kendi kaleme aldığı kitabındaki iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Kendi kendisini yalanlayan yazar Güngör açıklamasında şunları kaydetti “Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ak
Mehmet Ak - 11 ay Önce

Utanmazlığın,korkaklığın,kişiliksizliğin en açık örneği.
Bir yazar bozuntusu,kendi yazdıklarını yalanlıyor.Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

BİNGÖLLÜ NEDİM
BİNGÖLLÜ NEDİM - 11 ay Önce

BEN ŞİMDİ BU , BUKALEMUN NASİHİYE NE DİYİM..HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ, DURMADAN İNKAR..MİDEME SANCI GİRDİ.

Mustafa Karaaslan
Mustafa Karaaslan - 11 ay Önce

Ne söylenir kendi kendini inkar eden bir insana. Demekki bunlar hep yalancı. Saygılarımla.

ahmet
ahmet - 11 ay Önce

Bu kadar şahsiyetsiz, kişiliksiz vede kimliksizden her şey beklenir. Bu adam kendini başkası için inkar ediyor bu durumda ne söylenebilir ki.

ayhan ANIL
ayhan ANIL - 11 ay Önce

bilmem kaç binlik yıllık insan hayatında nasıl bir kaderimiz varmışta en yavşak yıllara denk gelmişiz kadere bak yawww

SÜLEYMAN
SÜLEYMAN - 11 ay Önce

OMURGA ŞART HAYATLARI YALAN DOLAN ..::!!! BİTİRDİNİZ ULAN ÜLKEYİ ..KAHROLUN..

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151