Muharrem İnce’nin mitinginde AKP kitapçığı dağıtıldı

banner155

Muharrem İnce Kilis'te halka hitap etti. İnce’nin Gönderdiği Platform Kilis’te köpeklerle arandı.

banner170

Habererk/Lokman Happani/ Kilis

24 Haziran seçimleri için miting çalışmalarını aralıksız sürdüren Muharrem İnce akşam 19,00 sıralarında Kilis Cumhuriyet meydanında mitin yapacak. Miting öncesi Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce tarafından Kilis’e gönderilen ve Cumhuriyet meydanına mitingden 3 saat önce kurulan platform emniyet tarafından bomba aramasından geçirildi. Platform ve etrafı aranırken başka yerler aranmaması dikkat çekti.

MİTİNG ALANINA GİRENLER KAYIT ALTINA ALINDI

Kilis’te Muharrem İnce’nin mitingi için gelen vatandaşlar üç giriş noktasına kurulan geçiş yerlerinde kayıt altına alınmaya başlandı. Emniyet tarafından yerleştirilen kameralara vatandaşlar tepki gösterdi. Alana bir süre girmeyerek yan taraflarda bekledi. Kilis emniyetinin böyle bir uygulaması daha önceleri görülmezken ilk kez yapılıyor.

MİTİNG ALANINA GELEN VATANDAŞLARA AK PARTİ TARAFINDAN BOYAMA KİTAPÇIĞI HEDİYE EDİLDİ

Cumhuriyet meydanında Muharrem İnce ‘nin miting yapacağını duyan vatandaşlar cumhuriyet meydanına geldi. Cumhuriyet meydanının yan tarafında AK Parti seçim koordinasyon merkezinde bulunan bazı görevliler ise alana gelen ve geçen vatandaşlara, AK Parti tarafından hazırlanan büyük üstadın eserleri adlı boyama kitabı dağıtıldı bazı vatandaşlar kitabı almayarak protesto ederken dağıtmalara polis sessiz kaldı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kilis 'te halka seslendi. İnce'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Cumhurbaşkanı seçildiğimde derhal Şam'a büyükelçi atayacağım. Suriyeliler memleketine geri dönmeli. Türkiye'nin bu büyük soprunlarını yorgun bir adam çözemez. Türkiye'nin taze bir kana ihtiyacı var. Sırf inat uğruna Suriye politikası bu duruma geldi. Ben meydanlarda fabrika üretim diyorum, gelecek diyorum, gençlere iş ve aş diyorum; tencereye et diyorum. Bırak eti kuru fasulye 10 lira oldu. Bakın gelecek karanlık. Doları 1.30'dan aldı Erdoğan 4.60'a getirdi. Erdoğan bir daha seçilirse 8 lira olacak dolar.

 Meydanlarda geliyor diyorki Bay Muharrem diyor. Millet ona 'Bay bay Recep' diyecek. Ben Ecevit'çiydim babam Demirel'ciydi. Menderes aılırken neredeydin diyor tarih cahili. Ya ben hayatta bile değildim o zaman. Kendisi tek parti döneminde okula gitmiş... Erdoğan ben senin kadar yetenekli değilim doğmadan 3 yıl önceyi hatırlamıyorum.

Ben yıllar önce camide gazetecilerin çektiği fotoğrafları Erdoğan'a göndereceğim. Sen de bana üniversite arkadaşlarınla fotoğraf yolla olur mu? Yanıldığı yer neresi biliyor musun? Değerli hemşehrim Erdoğan unutma her kuşun eti yenmez. Sana Kilis 'ten sesleniyorum. Gel bir akşam istediğin bir televizyon kanalına hangisini istiyorsan karşılıklı seninle Sriye politikasını konuşalım. Şanlıurfayı, Kilis 'i Gaziantep'i ne hale getirdin?

Benim cumhurbaşkanlığımda hırsızlık olmayacağı için devletin kasasında daha fazla para olacak; fakir fukaraya ayardımı daha fazla yapacağım. 16 yıl sonra projeye bak projeye. Her mahalleye kıraathane çacakmış. Çaylar kekler bedava diyor. Bunun kek projesi de yalan. Bunun keki de yenmez. Şeker fabrikasını sattı. Keklere şekeri nereden bulacaksın? Kek verse bile şekersiz kek verecek sizlere. Ben her mahalleye kreş açacağım. Kadın işe, çocuk kreşe. O kreşlerde de sadece kadınlar çalışacak. AKP'liler de CHP 'liler de SP'liler de MHP'liler de İYİ Parti'liler de benim kardeşim.

 Seçildiğimde kimseyi ayırmayacağım. Bakanlar Kurulu'nu herkesten oluşturacağım.  81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Eskişehir'e gitii tatar böreği koydu bir de menüye. Şimdi de meydanlara çıkmış ben tatar böreği demedim diyor. Bana gafil diyor.. (İnce yurttaşlara Erdoğan'ın Eskişehir mitinginde tatar böreği dediği videoyu izletti.)

1071 Malazgirt Savaşı'ndan bu yana bu topraklar böyle yalancı görmedi. Bence seçime değil doktora gitymesi lazım.

Bir gün Ramazan'da iftar yemeği veriyor. Bir general de gidiyor. Beni eleştiriyor yemekte. General de bunu alkışlıyor. Bana çırak diyor. Yani AKP'li kardeşlerime sesleniyorum: Yarın ben cumhurbaşkanı olsam seneye iftarda da Erdoğan'ı eleştirsem general de alkışlasa sizin hoşunuza gider mi? Bir de ben orada ordumuzu övüyordum diyor. (Erdoğan'ın İnce'ye çırak dediği ve generalle ilgili açıklamasının olduğu video izletildi)

At izi iti izinine karıştı. Herkes haddini bilecek. Hakim AKP milletvekili adayıyla esnaf ziyareti yapıyor, Kaymakam milletvekili adayının mkrofonunu tutuyor. Diyanet İşleri Başkanı kıraathane fetvası veriyor. Yazık yazık alet etmeyen dinimizi siyaseti. Biz müslümanlığı Erdoğan'dan sonra mı öğrendik? Erdoğan kim oluyor? Türkiye'yi demokratikleştireceğiz.

Meydan meydan geziyorsun hani mahallelerde çocuklar vardır ya evin içşinden bağırır. Gel dersin gelmez. Meydanlarda ben ustayım diyor, İnce de çırak diyor. Ya sen me,adem ustasın niye korkuyorsun? Cesaretin, bilgin mi yok niye gelmiyorsun karşıma?

Ben seçildikten 48 saat sonra OHAL'i kaldıracağım. MB'nin para politikalarına karıştırmayacağım. 

Devlet kinle yönetilmez akılla yönetilir akılla. İstanbul'da bir vatandaşımız dediki ikinizin de mitingini izledim. Kararımı verdim oyumu sana vereceğim dedi. İikimizin mitinginde de biri bayılmış ben doktor yönlendirdim. O başına su dökün demiş. Bunu da biliyor. Yok sezaryen olmaz, yok 3 çocuk yapın. Ben çocuk bezinin KDV'siyle ilgileneceğim o çocuk sayısınla ilgilensin. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151