New Yorklu Siyasiler Kısa Mesajla Bağış Toplayabilecek

New York’ta, seçim adayı bir siyasiye para bağışında bulunulması, cep telefonlarının “gönder” butonuna basılması kadar kolay bir hale gelmek üzere.

New Yorklu Siyasiler Kısa Mesajla Bağış Toplayabilecek

New York’ta seçim kampanyalarına cep telefonları üzerinden bağışta bulunulabilmesi yönündeki bir yasa tasarısı belediye meclisi tarafından onaylandı.

CBS New York/AP’nin haberine göre New York’ta, seçim adayı bir siyasiye para bağışında bulunulması, cep telefonlarının “gönder” butonuna basılması kadar kolay bir hale gelmek üzere.

Salı günü New York Belediye Meclisi’nde yapılan bir oylamada, insanların cep telefonu mesajı kanalıyla kampanya bağışında bulunmalarına olanak tanıyan bir yasa tasarı onaylandı.

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg tarafından da imzalanması gereken yasa tasarısı, seçmenlerin, bir seçim turundaki bir adaya 99 dolara kadar bağışta bulunmak için cep telefonlarını kullanabilmelerini öngörüyor.

New York Belediye Meclisi üyesi Gale Brewer, yeni teknoloji sayesinde politik süreçle bağlantısı olmayan insanlara bu açıdan kolaylık sunulmuş olacağını umuyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2013, 20:54
YORUM EKLE